تاریخدانلودکتاب اندرویدکتابخانه

کتاب تاریخ مغول (نسخه آندروید)

کتاب تاریخ مغول (نسخه آندروید)

تاریخ مغول (نسخه آندروید)

مؤلف: دانا مهرنوس

در کافه بازار منتشر شد.

تاریخی خونین از ملت مسلمان!

نبرد با پایدارترین آفریدگان!

قتل عام ایران زمین!

رویارویی با کُردها!

سپاس و ستایش خدایی را که سمع و بصر به آدمیان داد تا نظاره گر وقایع باشند و از سرنوشت پیشینیان عبرت گیرند و آن عبرت را در مسیر زندگانی خویش به کارگرفته، موفقیت و اتحاد را برای خویش به ارمغان آورند.

هدف از نوشتن دوباره تاریخ مغول آن است که بار دیگر ملت مسلمان آن وقایع دردناک را در برابر دیدگان خویش ظاهر گردانند تا بدانند چرا تاکنون از این تاریخ خونین خویش غافل بوده اند؟ تاریخی که ملتی عزیز را خوار و زبون گردانید.

و اکنون نیز سخنانِ پوچ و تبلیغ های ناروای غافلان در گمراهی مؤمنان باعث فراموشی آن تاریخ خونین شده است. آنان با حربه های آتشین در فکر و روان جوانان می تازند تا به هدف خویش یعنی سرسپردگی به شیطان رجیم دست یابند.

آنچه امروزه شمشیری بران در دست چنگیزیان معاصر است همان سخن از «فتوح اعراب‌ مسلمان» می باشد که آنچنان با آب و تاب از آن سخن می گویند که حمله مغولان را نیز در برابر آن هیچ می دانند.

چرا اینان تاکنون از مغولان سخنی نگفته اند؟ چرا به تجاوزات و قتل عام های بزرگ آنان اشاره نمی کنند؟ جواب این سوالات را باید در افکار آشفته آنان در دشمنی با پروردگار دانست. کینه ای دیرینه از دین سبب گشته تا با تلبیسی مکارانه وقایع فتوح مسلمین را به جای یورش مغولان بنمایانند. برای مثال در مناطق کُردنشین اگر به دقت به سخنان کُردهای هم فکر آنان نیز نظر افکنیم خواهیم دید که هیچ گاه از قتل عام کُردها به دست مغولان سخنی نمی گویند. هیچ گاه از ملک کامل کُرد سخن نمی گویند که چگونه مغولان گوشت بدنش را قطعه قطعه کرده و در دهانش گذاشتند تا جان به جان آفرین تسلیم کرد. هیچ گاه نمی گویند که چنگیزیان در یکی از شهرها، کُردها را چنان محاصره کردند که دیگر طعامی برایشان نماند و به ناچار به خوردن سگ و گربه و مردار روی آوردند و حتی بعد از اتمام آن نتوانستند ضعفای خود را نیز نخورند. چرا پیرامون این جنایات سخنی نمی گویند؟ چرا از کتابسوزی های مغول چیزی به زبان نمی آورند؟ چرا به پاره شدن شکم زنان و کشتن جنین های آنان اشاره ای نمیکنند؟

خواندن تاریخ خونین مغول که هر صفحه ای از آن همچون تیغی بران دل روشن بینان را به درد می آورد برای همه کس واجب می باشد. و این بنده حقیر نیز در این صفحات سعی بر آن داشته ام تا از آوردن اضافات خودداری کرده و تنها به یورش آنان و وقایع مهم آن بپردازم تا تمامی کسانی که به دنبال حقیقتند بتوانند به سهولت هرچه تمام تر آن را بخوانند و خستگی نیز برآنان چیره نشود.

از سوی دیگر در نوشتن آن تنها از منابع اصلی و نزدیک به زمان مغول استفاده شده و حتی عین متن مورخان قدیم آورده شده تا بر شیرینی آن افزوده شود. و نیز صفحات کتاب با عکسهایی مزین گشته تا خواننده را بیشتر با مطالب همسو گرداند.

از خداوند منان که توفیق نوشتن این اثر را داد بسیار شاکرم و از درگاه لطفش طلب غفران و آمرزش دارم.

 دانا مهرنوس

پاوه – دوریسان

 ۱۴/۱۰/۱۳۹۵٫

شایسته است نمونه ای از آن وقایع بیان گردد

هتک نوامیس در سمرقند :

مغولان روز چهارم در شهر جار زدند که مردم شهر همه بیرون آیند و هر کس که درنگ کند کشته خواهد شد. همه مردم سمرقند، مردان و زنان و کودکان از شهر بیرون رفتند و مغولان از کشتار و چپاول و اسیر کردن زنان و ویرانگرى، با مردم سمرقند نیز همان رفتار را کردند که با مردم بخارا کرده بودند. همینکه وارد شهر شدند هر چه یافتند به یغما بردند و مسجد جامع شهر را آتش زدند ولى باقى ساختمان هاى شهر را به حال خود گذاشتند. مردم را براى گرفتن دارائى ایشان شکنجه هاى گوناگون دادند. دوشیزگى دختران را از میان بردند و هر زنى را که به آنها دست نمى داد، مى کشتند. این واقعه در محرم سال ۶۱۷ روى داد.

( – تاریخ کامل بزرگ اسلام و ایران، ج ۳۲، ص۱۴۶- ۱۴۷٫ نهایه الأرب فی فنون الأدب، ج۲۷، ص ۳۱۱٫)

———————–

جنگ با کُردهای قریشی:

مغولان از آن جا به سوى دره ‏اى سرازیر شدند که نزدیک طنزه بود و آن جا را وادى القریشیه می خواندند که در آن قومی از کُردهای مسمی به قریشی ساکن بودند قریشیه آب‏هاى روان و باغهاى بسیار داشت و راهى که‏ بدان جا مى‏رسید باریک و سخت بود مردم قریشیه با مغولان جنگیدند و آنان را از پیشروى باز داشتند و از زادگاه خویش دفاع کردند. از هر دو سو مردان بسیارى کشته شدند و در نتیجه پایدارى و ایستادگى مردم قریشیه، مغولان بى‏ اینکه از تاخت و تاز خود نتیجه‏اى بگیرند بازگشتند.

(مفرج الکروب فی أخبار بنی أیوب، ج۴، ص ۳۲۵- ۳۲۶٫ و نهایه الأرب فی فنون الأدب، ج۲۷،ص۳۴۳٫ و تاریخ کامل بزرگ اسلام و ایران، ج۳۳، ۱۵۱- ۱۵۲٫)

———————————-

این کتاب را از دست ندهید و با ۵ ستاره و نظراتتان از ما حمایت کنید.

برای دانلود روی لینک زیر کلیک کنید:

http://cafebazaar.ir/app/moghol.dana/?l=fa

و یا «تاریخ مغول» را در کافه بازار سرچ کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا