معماری
خانه ---> خبر های جدید ---> برگزاری نماز عید قربان اهل سنّت تهران در اماکن ویژه
تهران - پایگاه اطلاع‌رسانی اصلاح اهل سنت تهران نماز عيد قربان را در اماكن ويژه خود برگزار كردند نماز باشکوه عيد قربان، با استقبال كم‌نظير مردم در نمازخانه‌هاي اهل سنت استان تهران برگزار شد. خطيب نمازخانه صادقيه تهران، استاد محمود ويسي بود، که خطبه‌ي اول را به تشريح قرباني دادن و قرباني شدن اختصاص داد. وي با اشاره به اينکه براي ابراهيمي شدن بايد از اسماعيل‌ها گذشت، گفت: از اسماعيل‌ها گذشتن سخت است

برگزاری نماز عید قربان اهل سنّت تهران در اماکن ویژه

اهل سنت تهران نماز عيد قربانبرگزاری نماز عید قربان اهل سنّت تهران در اماکن ویژه
تهران – پایگاه اطلاع‌رسانی اصلاح
اهل سنت تهران نماز عيد قربان را در اماكن ويژه خود برگزار كردند

نماز باشکوه عيد قربان، با استقبال كم‌نظير مردم در نمازخانه‌هاي اهل سنت استان تهران برگزار شد.

خطيب نمازخانه صادقيه تهران، استاد محمود ويسي بود، که خطبه‌ي اول را به تشريح قرباني دادن و قرباني شدن اختصاص داد. وي با اشاره به اينکه براي ابراهيمي شدن بايد از اسماعيل‌ها گذشت، گفت: از اسماعيل‌ها گذشتن سخت است و انسان با تمرين قرباني کردن و قرباني شدن به آنجا که بايسته او است مي‌رسد. وي افزود: ابراهيم خليل الله شد، زيرا تمام دل ابراهيم مسخر محبت خدا بود و حتي محبت پسرش نيز نتوانست جاي محبت خدا را در دلش تنگ کند و محبت پدر و پسري نتوانست مانع اجراي فرمان الهي شود.

وی در ادامه‌ي خطبه با نقل قولي از مرحوم دکتر علي شريعتي گفت: اسماعيل‌ها بسيار و متعددند. اسماعيل ابراهيم پسرش بود ولي اسماعيل هر کسي با توجه به وضعيت ايمانش متفاوت است. از مال گرفته تا مقام و شهرت مي‌تواند براي انسان‌هاي گوناگون اين جايگاه را داشته باشد. ممکن است اسماعيل کسي ديگر اين باشد که ديده شود و جلوي دوربين‌ها ژست بگيرد. وي افزود: اسماعيل‌ها بايد يکي پس از ديگري ذبح شوند تا انسان موحد شود و مثل ابراهيم به مقام خليل اللهي برسد.

خطيب نماز عيد صادقيه، در ادامه سه ويژگي برجسته حضرت ابراهيم را صداقت، صفا و وفاداري برشمرد و افزود: دل ابراهيم که مصفا شد ثمره‌اش خليل الله شدن بود. ابراهيم دلش را خانه‌ي خدا کرد  و خداوند دلش را صفا داد و بعد از اين صفاي دل، ابراهيم اهل وفا شد.

در پايان خطبه ماموستا ويسي احکام قرباني کردن را به طور خلاصه‌ براي نمازگزاران تشريح کرد.

شايان ذکر است علاوه بر نمازخانه‌ي صادقيه و تهرانپارس، در نمازخانه‌هاي وحيديه، شهر قدس، هفت‌جوب کرج، رضي‌آباد، نسيم‌شهر و مسجد النبي شهرك دانش و برخي اماكن ديگر نيز نماز عيد قربان اقامه شد.

گفتني است روز يكشنبه به طور شفاهي به برخي از اماكن متعلق به اهل سنت ابلاغ شده بود كه از برگزاري نماز عيد قربان خودداري نمايند؛ اما پيگيري‌ها نتيجه داد و مصوبه‌ی ممانعت اجرا نشد. در اين ميان مكاتبات فراكسيون نمايندگان اهل سنت مجلس، به‌ويژه پيگيري مجدانه و مستمر مهندس محمودزاده نماينده  مردم مهاباد و رئيس فراكسيون از لحظه ابلاغ مصوبه تا ساعات منتهي به برگزاري نماز شايسته تقدير است.
منبع اصلاح وب

یک نظر:

  1. ناشناس

    سلام! در شرایطی که از برگزاری انواع مراسم دینی اهل سنت در خود مناطق سنی نشین ممانعت به عمل می آید و در برخی موارد هم با محدودیت شدید روبرو می شود، چگونه می توان انتظار داشت که در شهری مانند تهران، چنین مراسمی با آزادی کامل برگزار گردد؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

تلگرام نوگرا »»» مطالب سایت + عکس + کلیپ + نوشته های کوتاه متنوع + با ما همراه باشید . eslahe@

قالب وردپرس