خبر های جدید

نلسون ماندلاهای مصر

محمد البلتاجی یکی از رهبران اخوان المسلمین مصر امروز در جلسه دادگاه با فریاد بلند اعلام کرد :در زندان های مصر هم اکنون هزاران ماندلا وجود دارد.
البلتاجی رهبر حزب آزادی و عدالت مصر که پس از برکناری محمد مرسی رییس جمهور مخلوع مصر در ۴ ماه پیش به همراه جمع دیگری از رهبران اخوان دستگیر و زندانی شده است، امروز به همراه سه تن دیگر از متهمان پرونده در دادگاه آکادمی پلیس قاهره حاضر شد.

وی به محض حضور در دادگاه و پیش از رفتن در قفس مخصوص محاکمه گفت:” درگذشت نلسون ماندلا را به همه مردم آفریقای جنوبی تسلیت می گویم. امروز در زندان های مصر دهها هزار تن از افرادی که به حاکمیت تانک و دادگاه های فرمایشی اعتراض دارند، همانند ماندلا در بند هستند.”

وی در هنگام محاکمه نیز گفت:” ما در دادگاه نیستیم و در مقابل یک نمایش کمدی قرار داریم. دادگاه و دادستانی مصر صلاحیت ندارند.”

بلتاجی که در برابر درخواست قاضی برای فریاد نکشیدن، همچنان فریاد می زد گفت:” پس از کودتا علیه دولت مرسی تا کنون بیش از ۳ هزار نفر به دست ارتش به شهادت رسیده اند. دختر من ” اسما” و پسر دکتر محمد الزناتی نیز در میان شهدا هستند. هنوز برای محاکمه قاتلان این شهدا دادگاهی تشکیل نشده است.”
بلتاجی در جلسه امروز دادگاه، ( نفر سمت راست عکس از ردیف جلو)

بلتاجی با تاکید بر عدم مشروعیت دادگاه از قاضی خواست برای حفظ شرافتش از روند دادگاه کناره گیری کند.

پس از این درخواست قاضی دادگاه “هشام سرایا” اعلام کرد که به دلیل داشتن اضطراب و عصبی بودن برای اداره جلسات دادگاه ، از رسیدگی به این پرونده کناره گیری می کند. قاضی سرایا پرونده را برای رسیدگی به شعبه استیناف ارجاع داد.
بلتاجی در جلسه امروز دادگاه

طبق قانون مصر قاضی می تواند با اعلام داشتن مشکل اعصاب از رسیدگی به پرونده استعفا دهد.

محمد بلتاجی ، صفوت حجازی دو تن از رهبران اخوان و نیز دکتر محمد الزناتی و دکتر عبدالعظیم ابراهیم چهار متهمی هستند که به ربایش یک افسر و یک نیروی پلیس از دایره مصر الجدیده و شکنجه آنها در داخل مقر تحصن هواداران “محمد مرسی” رئیس جمهور برکنار شده مصر در میدان رابعه العدویه متهم هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا