تربیت، اخلاق و تزکیهمطالب جدیدمهارتهای زندگی

لطفا به خود دروغ نگویید!

لطفا به خود دروغ نگویید!
نویسنده: دکتر علی صارمی

 

دروغ نگویید، ممکن است خیلی وقت ها با خودتان فکر کرده باشید که چه عواملی باعث شده به آن چیزهایی که می خواسته اید، نرسید.

مطمئنا تصورات زیادی خواهید کرد و بیشتر آنها دروغهایی است که برای قانع کردن خودتان به عدم موفقیت، به خود می گویید. مهمترین عامل در عدم موفقیت افراد، گذشته از عوامل بیرونی، دروغ گفتن به خودشان و روراست نبودن با خودشان است.

زمانی که پیش خودمان فکر می‌کنیم آدم بسیار مهمی هستیم، درواقع فرصت روبه‌رو شدن با واقعیت را از خودمان می‌گیریم. همین احساس باعث می‌شود تا هیچ ‌موقع از نقطه‌ی آسایش خود بیرون نیاییم و دنیا را فقط از چشم خودمان ببینیم، نه چیزهای که دیگران می‌بینند.

احساس مهم بودن باعث می‌شود افرادی را که به شما گزارش می‌دهند، پایین‌تر از خودتان ببینید. شما با داشتن این طرز تفکر احساس خواهید کرد که از دیگران جدا هستید و هرگز نباید شکست بخورید. و حتی دیگران را پایین تر از خود می دانید و اگر کسی را سرتر از خود دیدید به جای الگو گرفتن از او و تلاش بیشتر برای پیشرفت، قدرت تحملش را ندارید و زود با او قطع ارتباط می کنید.

بنابراین هیچ ‌موقع به سمت تلاش کردن و کارهای سخت نخواهید رفت. به جای اینکه فکر کنید آدم مهمی هستید، سعی کنید تمرکز خود را بر انجام دادن کارهای مهم بگذارید و با افراد موفق تر از خود ارتباط داشته باشید.

موضوع دیگر استفاده از کلمه‌ زیرا است که نشان دهنده‌ تنبلی شما است. کلمه‌ زیرا مانند یک قایق نجات است که فرصت امتحان کردن هر چیزی را از شما می‌گیرد. خیلی آسان است که برای هر چیزی یک دلیل در ذهننان بسازید و عدم موفقیت‌ خود را به آن نسبت دهید. اما اغلب اوقات بزرگ‌ترین دلیل همه‌چیز، خودمان هستیم و دروغ‌هایی که به خودمان می‌گوییم و آنقدر این دروغها را تکرار می کنیم تا حدی که برای خودمان یقینی می شود و فکر می کنیم افراد دوروبرمان نیز آن را باور کرده اند در حالی که چنین نیست و فقط خودمان را گول می زنیم.

نقل از کانال
@alisaremy

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا