خانه ---> درباره ما

درباره ما

                                                  بسم الله الرّحمن الرّحیم                      

ما کیستیم؟

ما اهل دعوت و دعوتگریم ، مبارزه ، جهاد ،تلاش ، دعوتگری و اصلاح کار ماست .ما جمعی مؤمن هستیم که بر سر راه هدایت حرکت می کنیم ، خداوند با لطف خود مارا به راه راست و استوار شرفیاب کرده و عزّت و شرف ونعمت هدایت خود و پیامبر گرامیش را به ما عطا فرموده است . خداوند پاک و منزه زمانی نعمتش را بر ما می افزاید که به وسیله ی ما دیگران را هدایت کند . اکنون جامعه را تشنه ی برنامه ای اصلاحی و حکیمانه می بینیم .
ما مردم را با اسلوب و روش مدنی و آرام خود شیفته ی اسلام می کنیم و به لطف و مشیّت الهی سبب هدایت وارشاد خواهیم بود .

سعی ما بر ایجاد یک جمع هدایت شده و هدایت کننده خواهد بود ، و آن را صیانت می کنیم و به آنچه در باره ی ایشان گفته شود و بر گرد آنان بگردد و توطئه چینی شود ، اهمیّت نمی دهیم ، زیرا هدف ما جلب رضایت خداوند بخشنده و هدایت مردم در دنیا و آخرت است            .
ما شورش نمی کنیم ، زیرا کار ما بسیار بزرگ و حساس و دقیق تر از این است ، همچون پزشکی که قلب و مغز را جراحی می کند ، احساسات و هیجان و برخورد عاطفی و از محیط و اتفاقها متأثر شدن برای وی بسیار خطرناک است . کار ما نیز از چنین حساسیتی برخوردار است …
مخاطب ما خرد است ؛ از عاطفه ی پاک برای تحریک خود استفاده می کنیم و ازدروازه ی لطف ، رفتار زیبا و برخورد نیکو وارد قلبها می شویم . با علم و برنامه ومنطق سلیم و سخن شیوا و فصیح ، به دور از افراط و تفریط عقل و خرد را مخاطب قرار میدهیم . و بدون تشریفات و مطلق گرایی و انتقام گیری و عکس العمل عجولانه و اشتباه درمقابل مخاطب به کار خود ادامه می دهیم …
فرد را به خیر و صلاح دعوت کرده و جزبه نیکی با وی معامله نمی کنیم ، تارهای قلبش را برای فهم زبان فطرت و پرستش پروردگار جهانیان می نوازیم ، تا آزادانه و در نهایت احترام و عزّت زندگی کند . ادعای عصمت نکرده ایم و آن را از کسی انتظار نداریم … دست انسانهای سرگردان راگرفته و به راه مستقیم هدایت می کنیم ، دست گمشدگان را می گیریم و رابطه ی آنها رابا پروردگارشان اصلاح کرده و به پروردگار پاک و منزه نزدیک می کنیم ، و برای محبوب گرداندن ایمان در دل هموطنانمان فعّالیّت می کنیم . به آنان اطمینان می دهیم که خداوند نسبت به بندگانش مهربان تر از مادری است ، که به شیر خواره اش مهربانی می کند، و بنده هرچند بدبخت و عصیانگر باشد ، بازگشتش به سوی خداست و هیچ پناهگاهی جز خدا ندارد .
تلاش ما برای دستیابی به آرامش ، صفا ، صمیمیت ، صداقت ، صراحت ، و رفتار نیک با دیگران است ، تا امور عملی و اسلامی و ایمانی با سلامت و امنیّت پیش برود . و سرمشق ما آیه ی 125 سوره ی نحل است که می فرماید :

 «   ادْعُ إِلِى سَبِيلِ رَبِّكَ بِالْحِكْمَةِ وَالْمَوْعِظَةِ الْحَسَنَةِ وَجَادِلْهُم بِالَّتِي هِيَ أَحْسَنُ إِنَّ رَبَّكَ هُوَ أَعْلَمُ بِمَن ضَلَّ عَن سَبِيلِهِ وَهُوَ أَعْلَمُ بِالْمُهْتَدِينَ    »

آری ما شورش نمی کنیم و با اسلوب و روش خود مردم را به شورش وادار نمی کنیم . امّا گاهی برنامه و روش کاری ما منجر به عکس العمل دیگران می گردد و آنها از روی جهل و نادانی یا مکر و حیله ،با ما دشمنی کرده و دست به طرح نقشه های مخفیانه می زنند. این برخوردها امری طبیعی است و گریزی از آن نیست … لذا ما با سلاح صـــــبــــر و تــــــــقــــــــوا با آن روبرو می شویم ، زیرا این دو ، اسلحه ی پیروزی و کسب پاداش اند ، که بدون آنها توازن ما به هم خورده و استراتژی اصلاحگری و آرام ما تخریب می گردد. اینجاست که گمراهان ودشمنان به آرزو و هدف خود رسیده و دست به کشتار و چپاول زده و راه انتقام در پیش می گیرند .

ما هوشیاریم و می دانیم که وجود دشمن خطر نیست ، بزرگترین خطر ات عبارتند از :
 1 -انحراف از استراتژیها و برنامه های خود
 2 – فراموش کردن ثوابت دین و اصول و مبانی دعوت و اصلاح
3 –  مشغول شدن به کارها و امورات درجه دوّم و ظاهری
4 –  تحت تأثیر قرار گرفتن شایعات، جنگ روانی و اتفاقات ناگهانی
 5 –  کوتاه آمدن از مواضع خود و تسلیم شدن در برابر افراد نادان و غیر مسئول
6 –  در دام دشمن افتادن و اجرا کردن طرح و توطئه های ایشان
هر چند دسیسه ها و دشمنی ها شدید باشد ما صبر و تقوا پیشه می کنیم ، زیرا ما صاحب رسالتی ربّانی و جهانی و مسئولیتی عظیم هستیم .

ما همانند سرور مرسلین و رهبرمان و یاران و تابعین او، با گناهکاران امّت خود برخورد می کنیم ، به پیامبر و یارانش اقتدا کرده و مسیرحرکتشان را ادامه می دهیم و همه ی مسلمانان جهان را یار و یاور و برادر خود می دانیم . در این صورت است که مؤمنان با یاری خداوند پیروز و خوشحال می گردند .
ما مردم را به خدا پرستي دعوت مي كنيم ، راه ما راه عشق پاك است با تمامي جلوه هاي خيره كننده اش ، خوراكمان اميد است و مقصدمان تا بينهايت، مرگ نمي تواند اين راه را سد كند يا طوفانها آن را نابود سازند، زيرا كارواني كه با صداقت به سوي خداوند در حركت باشد راه را گم نخواهد كرد.

«  الله اکبر و لله الحمد و المستقبل للاسلام   »

 

مديريت سايت نوگرا

 www.eslahe.com

eslahe@gmail.com

slahe8@yahoo.com

 

۳ نظر:

  1. داود

    با سلام بازرنگ نام قدیم شهر یاسوج هست طایفه ای هم در این شهر هست با بنام باباکانی که اسم روستاشون هم باباکان هست

  2. maaad

    جزاکم الله خیرا

  3. داود

    بسمه تعالی اختلاف بین مسلمان ها امروزه بهترین آرزوی دشمنان اسلام مخصوصا یهود یان است متاسفانه صهیونیسم بین برخی سران کشورهای اسلامی نفوذ کرده و آنها که باید مرکز وحدت مسلمانها باشند به جنگ با مسلمانها اقدام کرده وداعش را حمایت کردند وآبروی اسلام وقرآن را در دنیا بردند سوزاندن انسان ها وبرده داری وسربریدن و…..لطفا دراین مورد مطالبی بنوسید را تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

تلگرام نوگرا »»» مطالب سایت + عکس + کلیپ + نوشته های کوتاه متنوع + با ما همراه باشید . eslahe@