درباره ما

نوگرا سایتی برای نواندیشان
نوگرا

بسم الله الرّحمن الرّحیم

ما کیستیم؟

ما جمعی مؤمن هستیم که بر سر راه هدایت که راه قرآن و سنت صحیح رسول الله می باشد، حرکت می کنیم، خداوند با لطف خود ما را به راه راست و استوار شرفیاب کرده و عزّت و شرف و نعمت هدایت خود و پیامبر گرامیش را به ما عطا فرموده است.

ما اهل دعوت و دعوتگریم ، مبارزه ، جهاد ،تلاش، دعوتگری و اصلاح کار ما و قرآن و شیوه پیامبر منش ماست.

خداوند پاک و منزه زمانی نعمتش را بر ما می افزاید که به وسیله ی ما دیگران را به سوی عبودیت و بندگی خودش هدایت کند . اکنون جامعه را تشنه ی برنامه ای اصلاحی و حکیمانه می بینیم.

ما مردم را با اسلوب و روش مدنی و آرام خود شیفته ی اسلام می کنیم و به لطف و مشیّت الهی سبب راهنمایی و ارشاد خواهیم بود .

سعی ما بر ایجاد یک جمع هدایت شده و هدایت کننده قرآنی خواهد بود، که اهل عمل و صداقت باشند، و آن را صیانت می کنیم و به آنچه در باره ی ایشان گفته شود و بر گرد آنان بگردد و توطئه چینی شود ، اهمیّت نمی دهیم ، زیرا هدف ما جلب رضایت خداوند بخشنده و هدایت مردم برای داشتن زندگی خوب در دنیا و آخرت است.

ما شورش نمی کنیم، تفرقه و کینه ورزی و تفرقه و دشمنی را ترویج نمی دهیم، زیرا کار ما بسیار بزرگ و حساس و دقیق تر از این است ، همچون پزشکی که قلب و مغز را جراحی می کند ، احساسات و هیجان و برخورد عاطفی و از محیط و اتفاقها متأثر شدن برای وی بسیار خطرناک است . کار ما نیز از چنین حساسیتی برخوردار است …

مخاطب ما خرد و احساس است؛ از عاطفه ی پاک و دلسوزی برای تحریک و اثرپذیری احساس استفاده می کنیم و از دروازه ی لطف، رفتار زیبا و برخورد نیکو وارد قلبها می شویم . با علم و برنامه و منطق سلیم و سخن شیوا و فصیح، به دور از افراط و تفریط عقل و خرد را مخاطب قرار میدهیم . و بدون تشریفات و مطلق گرایی و انتقام گیری و عکس العمل عجولانه و اشتباه درمقابل مخاطب به کار خود ادامه می دهیم … همانگونه که خداوند در کتابش ساده و آسان عقل و احساس بندگامش را خطاب قرار داده است…  

فرد را به خیر و صلاح دعوت کرده و جز به نیکی با وی تعامل نمی کنیم ، تارهای قلبش را برای فهم زبان فطرت و پرستش پروردگار جهانیان می نوازیم ، تا آزادانه و در نهایت احترام و عزّت زندگی کند .

ادعای عصمت نکرده ایم و آن را از کسی انتظار نداریم …

دوست داریم دست هم نوعان خود را گرفته و به راه مستقیم، که همانا عبودیت الله است، راهنمایی بکنیم ، دست گمشدگان را می گیریم و رابطه ی آنها را با پروردگارشان اصلاح کرده و به پروردگار پاک و منزه نزدیک می کنیم، و برای محبوب گرداندن ایمان در دل هموطنان و هم نوعان تلاش می کنیم . به آنان اطمینان می دهیم که خداوند نسبت به بندگانش مهربان تر از مادری است ، که به شیر خواره اش مهربانی می کند، و بنده هرچند گناهکار و عصیانگر باشد، بازگشتش به سوی خداست و هیچ پناهگاهی جز خداوندش ندارد…

تلاش ما برای دستیابی به آرامش، صفا، صمیمیت، صداقت، مهربانی، و رفتار نیک با دیگران است ، تا امور عملی و اسلامی و ایمانی با سلامت و امنیّت پیش برود. و سرمشق ما آیه ی ۱۲۵ سوره ی نحل است که می فرماید :

 «ادْعُ إِلِى سَبِیلِ رَبِّکَ بِالْحِکْمَهِ وَالْمَوْعِظَهِ الْحَسَنَهِ وَجَادِلْهُم بِالَّتِی هِیَ أَحْسَنُ إِنَّ رَبَّکَ هُوَ أَعْلَمُ بِمَن ضَلَّ عَن سَبِیلِهِ وَهُوَ أَعْلَمُ بِالْمُهْتَدِینَ»

ترجمه آیه: مردمان را با سخنان استوار و بجا و اندرزهای نیکو و زیبا به راه پروردگارت فراخوان ، و با ایشان به شیوه هرچه نیکوتر و بهتر گفتگو کن‌ ؛ چرا که ( بر تو تبلیغ رسالت الهی است با سخنان حکیمانه و مستدلاّنه و آگاهانه ، و به گونه بس زیبا و گیرا و پیدا ، و بر ما هدایت و ضلال و حساب و کتاب و سزا و جزا است . ) بی‌گمان پروردگارت آگاه‌تر ( از همگان ) به حال کسانی است که از راه او منحرف و گمراه می‌شوند و یا این که رهنمود و راهیاب می‌گردند .‏

ما با بدسگالی و دشمنی دیگران، با سلاح صـــــبــــر و تــــــــقــــــــوا روبرو می شویم ، زیرا این دو ، اسباب پیروزی و کسب پاداش اند، که بدون آنها توازن ما به هم خورده و استراتژی اصلاحگری و آرام ما تخریب می گردد، و باعث دور شدن ما از هدف والای خود می شود…

ما هوشیاریم و می دانیم که وجود دشمن خطر نیست ، بزرگترین خطر ات عبارتند از :

 ۱ -انحراف از استراتژیها و برنامه های خود که فهم و عمل به قرآن می باشد

 ۲ -فراموش کردن ثوابت دین و اصول و مبانی دینداری و دعوتگری

۳ -مشغول شدن به کارها و امورات درجه دوّم و ظاهری و غفلت از امور اساسی و زیربنایی

۴ -تحت تأثیر قرار گرفتن شایعات، جنگ روانی، اتفاقات ناگهانی و جنجال های رسانه ای

 ۵ -کوتاه آمدن از مواضع خود و تسلیم شدن در برابر افراد ناآگاه و غیر مسئول

۶ -در دام افکار انحرافی و افرتط و تفریط دیگران افتادن و دوری از وسطیت و میانه روی

هر چند دسیسه ها و انحرافات شدید باشد ما صبر و تقوا پیشه می کنیم، زیرا ما صاحب رسالتی ربّانی و ایمانی و مسئولیتی سترگ هستیم .

ما همانند سرور مرسلین و رهبرمان و یاران و تابعین او، تلاش داریم اهل تقوا، عمل صالح و توبه نصوحانه باشیم و با گناهکاران امّت خود همچون ایشان با شفت و محبت و دلسوزی برخورد می کنیم، به پیامبر و یارانش اقتدا کرده و مسیرحرکتشان را ادامه می دهیم، البته با توجه به مقتضیات و شرایط امروز و بهره گیری از وسایل و شیوه های نوین و قابل فهم برای مخاطبین امروزی، و همه ی مسلمانان جهان را یار و یاور و برادر خود می دانیم. در این صورت است که مؤمنان با یاری خداوند پیروز و خوشحال می گردند .

ما مردم را به خدا پرستی دعوت می کنیم ، راه ما راه عشق پاک است با تمامی جلوه های خیره کننده اش، خوراکمان امید است و مقصدمان تا بینهایت، مرگ نمی تواند این راه را سد کند یا طوفانها آن را نابود سازند، زیرا کاروانی که با صداقت به سوی خداوند در حرکت باشد راه را گم نخواهد کرد.

«  الله اکبر و لله الحمد و المستقبل للاسلام   »

مدیریت سایت نوگرا

 www.eslahe.com

آدرس سایت

https://www.facebook.com/eslahe2014

فیس بوک

http://www.twitter.com/eslahe

تویتر

https://t.me/eslahe

تلگرام

eslahe@gmail.com

ایمیل

http://feedburner.google.com/fb/a/mailverify

فیدبرنر

http://eslahe.com/feed

فید، آر اس اس

‫۶ دیدگاه ها

  1. السلام علیکم و رحمه الله وبرکاته
    من از کوردهای ترکیه هستم. در راه حق تعالی برادر شما هستم. خدا ما را در راهش مانند بنیان مرصوص کند.

  2. با سلام و عرض ادب
    من به جبر تاریخ و زمان شیعه هستم. با توجه به وضع جامعه و تبلیغات تا شنیدیم همه از حقانیت شیعه بوده میخواستم لطف کنید از حقانیت سنی هم برام بگید تا با علم انتخاب کنم.

  3. با سلام بازرنگ نام قدیم شهر یاسوج هست طایفه ای هم در این شهر هست با بنام باباکانی که اسم روستاشون هم باباکان هست

  4. بسمه تعالی اختلاف بین مسلمان ها امروزه بهترین آرزوی دشمنان اسلام مخصوصا یهود یان است متاسفانه صهیونیسم بین برخی سران کشورهای اسلامی نفوذ کرده و آنها که باید مرکز وحدت مسلمانها باشند به جنگ با مسلمانها اقدام کرده وداعش را حمایت کردند وآبروی اسلام وقرآن را در دنیا بردند سوزاندن انسان ها وبرده داری وسربریدن و…..لطفا دراین مورد مطالبی بنوسید را تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا