خبر های جدید

ادامه روزهای خونین دیگری در لیبی

قیام در لیبیادامه روزهای خونین دیگری در لیبی

بسیاری از شهرهای لیبی، امروز پنجشنبه نیز صحنه درگیری های شدید بین گردان های قذافی و انقلابیون تحت حمایت ارتش ملی بود.

هواپیماهای رژیم قذافی با حمله به بندر نفتی السدره در شهر راس لانوف ، بخشی از این بندر را تخریب کردند.

گردان های معمر قذافی در حملات خود از موشک انداز و تانک ها استفاده کردند و نیروهای ارتش نیز که ازانقلابیون حمایت می کنند ، برای اولین بار از سلاح سنگین استفاده کردند.

در شهر زاویه درغرب طرابلس نیز انقلابیون توانستند بار دیگر کنترل مرکز شهر را به دست گیرند و درحملات هوایی ، چهل نفر به شهادت رسیدند.

 بعد از حملات قذافی به تاسیسات نفتی ، وزیر نفت لیبی اعلام کرد تولید نفت این کشور که بیش از یک و نیم میلیون بشکه در روز بود ، به نیم میلیون بشکه کاهش یافته است.

" جبریل هوادی" رئیس کمیته پزشکی درشورای ملی انتقالی در لیبی ، گفت آمار شهدا در شرق کشور ، از زمان شروع اعتراض ها ، از ۴۰۰ نفر فراتر رفته است که بیشتر آنان غیرنظامی هستند و ۳۰۰ نفر آنان در بنغازی شهید شده اند.

دراین میان ، با ادامه تظاهرات روزانه اهالی در شهر بنغازی درحمایت از انقلاب هفدهم فوریه ، هر روز بر آمار شهدا و زخمی ها افزوده می شود.

اهالی شهر بنغازی از شنیدن خبر تسلط کامل انقلابیون بر منطقه بن جواد خوشحال شدند و بر تصمیم خود برای ادامه مسیر به سمت شهر سرت تاکید کردند.

 از سوی دیگر درحالیکه درخواست ها برای اعمال ممنوعیت پرواز درحریم هوایی لیبی ، افزایش یافته است ، معمر قذافی فعالیتی دیپلماتیک را درسطح جهان آغاز کرده است.

 " فرانکو فراتینی " وزیر امور خارجه ایتالیا گفت نمایندگان لیبیایی درحال رفتن به بروکسل پایتخت بلژیک هستند و " عبد الرحمن الزوی " رئیس هیات امداد و پشتیبانی ارتش لیبی و یکی از نزدیکان قذافی وارد قاهره شده است.

 همچنین " محمد الطاهر سیاله " معاون وزیر امور خارجه لیبی ، قبل از رفتن به پرتغال برای دیدار با وزیر امور خارجه این کشور ، با مسئولان مالت مذاکراتی انجام داد.

 نیکلا سارکوزی رئیس جمهوری فرانسه نیز در پاریس اعلام کرد که امروز با نمایندگانی از شورای ملی انتقالی لیبی دیدار خواهد کرد.

برگرفته از اخبار اهل سنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا