خبر های جدید

گسترش اسلام در ایرلند

اسلام سریع‌ترین دین در حال رشد در ایرلند است و انتظار می‌رود، تعداد مسلمانان ایرلند که در سرشماری سال ۲۰۱۱، بیش از ۴۸ هزار نفر برآورد شده‌اند، تا سال ۲۰۲۰ به ۱۰۰ هزار نفر برسد.

بر اساس آمارهای ارایه شده، هر سال بیش از ۵۰۰ ایرلندی به دین اسلام مشرف می‌شوند که آمار بانوان تازه‌مسلمان بیش‌تر از آقایان است. جمعیت مسلمانان ایرلند در حال رشد و شکوفایی است و سال آینده بزرگترین مرکز فرهنگی اسلامی ایرلند در شمال دوبلین ساخته خواهد شد.

در همه شهرهای ایرلند، مسجد و مدارسی برای مسلمانان وجود دارد و برعکس فرانسه، در ایرلند دختران دانش‌آموز، اجازه‌ی استفاده از حجاب را در مدارس داشته و همه محجبه هستند.

«خواهران مسلمان ایرلند»، یک سازمان اسلامی واقع در مرکز فرهنگی اسلامی «کلونسکیگ» دوبلین است که توسط بانوان مسلمان ایرلندی اداره می‌شود و یکی از سازمان‌های حامی تازه‌مسلمان ایرلندی به شمار می‌رود.

در این مرکز دوره‌های آموزشی برای تازه‌مسلمان شده‌ها برگزار می‌شود. دکتر علی سالم، مدرس یکی از این دوره‌های آموزشی برای آنانی‌که تازه به دین اسلام مشرف شده اند می‌گوید: “مسلمانان تازه وارد، بسیار مشتاق به دانستن هستند و ما به آن‌ها در مورد آموزه‌های اسلام و تغییراتی که می‌توانند به تدریج در زندگی خود ایجاد کنند، آموزش می‌دهیم”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا