به کانال تلگرامی نوگرا بپیوندید»»» @eslahe کانال نوگرا @eslahe
خبر های جدید

اسلام دومین دین بزرگ در 20 ایالت آمریکا

رشد اسلام در ایالات متحده آمریکا به حدی رسیده است که در 20 ایالت به دومین دین بزرگ این کشور تبدیل شده است. آمارهای جدیدی که توسط نهادهای آماری آمریکا منتشر شده است نشان میدهد که مسیحیت همچنان اولین دین در این کشور به حساب می آید اما نکته مهم گسترش اسلام است که به دومین دین غالب در دست کم 20 ایالت آمریکا تبدیل شده است.

به گزارش پایگاه خبری on islam، این آمار توسط شورای آمار نهادهای مذهبی ایالات متحده آمریکا منتشر شده است که آمار این نهادها را هر ده سال رسانه ای می کند. اسلام بیشتر در نواحی غربی و جنوبی آمریکا رشد بیشتری داشته و بعنوان دومین دین غالب مطرح شده است.

با اینکه دو سوم مردم آمریکا مسیحی هستند اما یهودی ها در 15 ایالات و هندوها در دو ایالات مقام دوم دین غالب را کسب کرده اند. نیمی از مردم مسیحی آمریکا پیرو کلیسای پروتستان، 23 درصد پیرو کلیسای کاتولیک و دو درصد نیز عضو کلیسای مورمون هستند.

آمارهای جدید همچنین نشان میدهد که بین سالهای 2000 تا 2010 یک میلیون نفر به پیروان دین مبین اسلام در آمریکا اضافه شده است. بیشترین رشد جمعیت مسلمانان برای مهاجران عراق، سومالی، بوسنی و افغانستان بوده است.

منبع: پایگاه خبری on islam

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا
بستن