خبر های جدید

صهیونیست ها بیت المقدس را به پادگان بزرگ نظامی تبدیل کردند

نیروهای اشغالگر صهیونیست از بیم ˈانتفاضه سومˈ فلسطینی ها، شهر اشغالی ˈبیت المقدسˈ را به پادگان بزرگ نظامی تبدیل کردند.

نیروهای اشغالگر از بیم آغاز انتفاضه جدید در بیت المقدس، این شهر اشغال شده را به یک پادگان نظامی بزرگ تبدیل کردند. حدود ۱۰ هزار پلیس و سرباز اسرائیلی در بیت المقدس مستقر شدند.

از چهارشنبه گذشته که ˈمحمد خضیرˈ جوان ۱۶ ساله فلسطینی توسط شهرک نشینان افراطی ربوده، شکنجه و سوزانده شد، شهر بیت المقدس به صحنه درگیری میان جوانان خشمگین فلسطینی و نیروهای اشغالگر تبدیل شده است.

دیروز همزمان با اولین جمعه ماه مبارک رمضان و تشییع پیکر شهید فلسطینی، درگیری ها بین اشغالگران و فلسطینی ها در محله های ˈشعفاطˈ، ˈسلوانˈ، ˈبیت حنینهˈ و چند محله دیگر ادامه داشت. درگیری ها به کرانه غربی هم گسترش یافت و مناطق ˈقلندیاˈ، ˈرامˈ و ˈالعیزریهˈ را در بر گرفت. در این درگیری ها دست کم ۱۵ فلسطینی مجروح شدند.

با وجود پست های امنیتی متعدد اشغالگران در خیابان های مختلف بیت المقدس، هزاران فلسطینی در مراسم تشییع شهید جوان شرکت کردند. همین امر موجب رعب نیروهای اشغالگر شد و با گاز اشک آور و گلوله های پلاستیکی به تظاهر کنندگان حمله کردند. اشغالگران صهیونیست کوشیدند تا فلسطینی ها را از ناحیه سر و سینه هدف قرار دهند.

در کنار حملات نیروهای اشغالگر به فلسطینی های خشمگین در سه روز گذشته، رسانه ها و محافل اسرائیلی فضایی از کینه توزی و انتقام جویی نژادپرستانه را علیه فلسطینی ها دامن زدند، زیرا بارها شهرک نشینان افراطی برای ربودن فلسطینی ها یا حمله به آنها در مناطق مختلف بیت المقدس، تلاش کردند. اکنون امنیت و سلامت فلسطینی ها در این شهر در معرض خطر قرار دارد. فلسطینیها از یک سو با حملات نیروهای نظامی و انتظامی اشغالگر مواجه هستند و از سو دیگر افراطیون یهودی که مهم ترین آرزوی خود را مرگ همه اعراب می دانند، آنها را تهدید می کنند.

ناظران معتقدند که با توجه به این فضای متشنج، درها برای انتفاضه سوم فلسطینی ها باز شده است.

در همین حال، تظاهراتی به دعوت جنبش های حماس و جهاد اسلامی در نوار غزه با شعار ˈحمایت از کرانه و بیت المقدس و غزه در برابر تجاوز اسرائیلˈ دیروز برگزار شد. شرکت کنندگان در این تظاهرات بر حق خود برای مقاومت در برابر اشغالگران تاکید کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا