اولین روزحمله گسترده نیروی زمینی اسرائیل به غزه

حملات ددمنشانه رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف نوار غزه همچنان ادامه دارد که تا کنون بر اثر آن، ۲۷۰ فلسطینی شهید و ۲۰۰۰ نفر دیگر هم زخمی شده اند و این آمار در حال افزایش است.

حملات ارتش رژیم صهیونیستی از زمین، هوا و دریا به مناطق مختلف نوار غزه همچنان ادامه دارد که تا کنون دست کم ۲۷۰ نفر که بیشتر آنها زن و کودک هستند، به شهادت رسیده اند.

این حملات همچنین ۲۰۰۰نفر زخمی به جا گذاشته است.

همزمان با تشدید حملات رژیم صهیونیستی، به سبب ادامه محاصره نوار غزه، اوضاع انسانی در این منطقه تحت محاصره به شدت وخیم گزارش شده و رسانه ها گزارش داده اند نوار غزه در آستانه یک فاجعه انسانی به سبب کمبود شدید مواد غذایی و دارویی قرار دارد و بیمارستانها و مراکز بهداشتی با توجه به افزایش تعداد مجروحان با وضع دشواری روبرو هستند.

از سوی دیگر رسانه ها گزارش دادند بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی دستور آغاز عملیات زمینی ارتش این رژیم علیه نوار غزه را صادر کرده است، جنبش حماس هم به رژیم صهیونیستی درباره عواقب این ماجراجویی صهیونیستها هشدار داده و این اقدام رژیم صهیونیستی را حماقت بزرگ توصیف کرد که این رژیم بهای سنگینی برای آن خواهد پرداخت.

یک رسانه صهیونیست گزارش داده است عملیات زمینی ارتش اسرائیل حداقل یک هفته طول خواهد کشید و هدف از آن نابودی تونلهاست که برای اسرائیل راهبردی است.

جنبش جهاد اسلامی فلسطین هم تاکید کرده است مقاومت برای هر احتمالی از جمله حمله زمینی رژیم صهیونیستی کاملا آماده است.

سامی ابوزهری از رهبران حماس تاکید کرده است غزه را گورستان نظامیان صهیونیست خواهیم کرد. وی گفت هر گونه جنگ زمینی اشغالگران فرصتی برای مقاومت خواهد بود تا با اسیر کردن نظامیان صهیونیست، اسرای خود را آزاد کند.

همزمان با ادامه حملات ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه، گروههای مقاومت فلسطینی هم مناطق اشغالی از جمله عسقلان، سدیروت، اشکول و تل آویو را هدف موشکهای خود قرار دادند.

از سوی دیگر رسانه ها از شهادت یک شیرخوار سه ماهه فلسطینی در حمله هوایی صهیونیستها به رفح و زخمی شدن مادر وی خبر دادند.

المیادین هم گزارش داد مقاومت حملات اشغالگران را به بیت حانون دفع کرد.

این در حالی است که فرانسه از عملیات نظامی زمینی ارتش رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه و پیامدهای آن ابراز نگرانی کرده است.

خبر دیگر اینکه جنگنده های رژیم صهیونیستی بیمارستان وفاء را در شرق غزه بمباران کرده اند و درصدد تخریب کامل آن هستند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا