۱۷۰۰نفرشهدو۹۰۰۰نفرمجروح غزه،درسکوتی مرگبار

در حالی که منابع پزشکی غزه می‌گویند با زیر پا گذاشته شدن آتش بس موقت روز جمعه، بیش از ۲۰۰ فلسطینی در حملات یک روز اخیر اسراییل کشته شده‌اند، مصر رهبری تلاش های تازه برای برقراری آتش‌بس در غزه را که یک ژست سیاسی بیش نیست،در دست گرفته است.

عبدالفتاح السیسی، رییس جمهور مصر گفته است تازه ترین ابتکار عمل کشورش برای برقراری آتش‌بس شانسی واقعی برای پایان دادن به خونریزی در غزه است.

سیسی به خبرنگاران گفت هیچ طرح آتش‌بسی، جای طرح مصر را نمی‌گیرد.

یکی از سخنگویان حماس گفت هیات فلسطینی امروز وارد قاهره می‌شود.

پیشتر، مقامات بیمارستانی در غزه از کشته شدن ۲۰۰ فلسطینی در اثر حملات موشکی تازه اسراییل خبر دادند.

دریک ویدیو صحنه تخریب یک ساختمان دولتی در غزه بر اثر آتشبار اسراییل ثبت شده است. تنها اندکی دورتر از این ساختمان، مردم در خیابان حضور دارند و خودروها در رفت‌وآمد هستند.

بسیاری از این افراد، در داخل یا اطراف شهر رفح در جنوب غزه کشته شدند.

دو سرباز اسراییلی نیز در این منطقه کشته شدند و اسراییل می‌گوید سومین سرباز نیز توسط حماس ربوده شده است.

اما حماس می‌گوید: اطلاعی از سرنوشت هدار گولدین، سرباز ۲۳ ساله اسراییلی ندارد.

گردان های عزالدین قسام، شاخه نظامی حماس تاکید کرده که سرباز اسراییلی در اختیار این گروه نیست و او نیز ممکن است در یک حمله هوایی اسراییل کشته شده باشد.

حماس در بیانیه‌ای اعلام کرده که تماس با یک گروه عملیاتی را که در منطقه مورد ادعای اسراییل حضور داشته‌ از دست داده و احتمال می‌دهد که تمامی اعضای این گروه بر اثر بمباران و حملات اسراییل کشته شده باشند و اگر سرباز اسراییلی هم توسط آنها به اسارت درآمده باشد، احتمالا او هم همراه با نیروهای حماس کشته شده است.

مفقود شدن دروغین هدار گولدین دوباره بهانه ای شد برای خشونت‌های پس از آن، تااسرائیل به یک آتش‌بس ۷۲ ساعته پایان دهد. این آتش‌بس تنها چند ساعت دوام آورد.

حماس اسراییل را به نقض این آتش‌بس متهم کرده اما وزارت دفاع اسراییل گفته است که مجبور شده به آتش راکتی حماس پاسخ دهد.

تبعات حمله اسرائیل

اسراییل از هفته پیش گفته عملیات ارتش برای تخریب تونل‌ها در غزه در حال تمام شدن است.

در غزه می‌گوید حتی اگر پروژه تخریب تونل‌های حماس تمام شود، به نظر می‌رسد که عملیات یافتن «اسیر اسراییلی» و احتمالا وارد آوردن ضربات سنگین‌تر به حماس تازه شروع شده است. بنابراین عملیات اسراییل در غزه هر روز پیچیده‌تر و خطرناک‌تر می‌شود.

بامداد امروز، شنبه دوم اوت، ارتش اسراییل گفت: سیستم دفاع هوایی این کشور دو راکت بر فراز تل آویو و یک راکت نیز بر فراز بئرشبع ردیابی کرده است.

جنگ جاری اسراییل و فلسطینی ها از ۲۶ روز پیش آغاز شد. به گفته منابع بهداشتی در غزه، در این مدت ۱۷۰۰ فلسطینی کشته شده‌اند که بیشتر آنها غیر نظامی بودند. ۹۰۰۰فلسطینی نیز مجروح شده‌اند.

از طرف اسراییل نیز ۶۱ سرباز و سه غیرنظامی کشته شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا