خبر های جدید

محکومیت خشونت به نام دین در نشست بین‌ادیان در واتیکان

محکومیت خشونت به نام دین در نشست بین‌ادیان در واتیکان

مسلمانان و مسیحیان شرکت‌کننده در اجلاس بین‌ادیان کاتولیک‌ ـ مسلمان در واتیکان با صدور بیانیه‌‌ای مشترک، ضمن محکوم کردن تروریسم و خشونت، توجیه این اقدامات به نام دین را تقبیح کردند.، در این اجلاس که روزهای ۲۰ تا ۲۲ آبان ماه در واتیکان برگزار شد، اعمال خشونت به نام دین به‌ویژه از سوی گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه و کشتار مسلمانان غیر سنی در منطقه محکوم شد.
در بیانیه پایانی این اجلاس چهار نکته مورد تأکید قرار گرفت: محکومیت خشونت به نام دین، توسعه آموزش به جوانان، گسترش گفت‌وگوهای میان ادیان و پیداکردن فرصت‌های بیشتر برای همکاری ادیان در خدمت به جوامع. همچنین در این بیانیه به نمونه‌های زیادی از همکاری فعال مسلمانان و مسیحیان در ارائه خدمات آموزشی، خیریه و امدادی در سراسر جهان اشاره شد.شرکت‌کنندگان در این اجلاس تروریسم، سرکوب، خشونت علیه انسان‌های بی‌گناه، قتل، هتک حرمت اماکن مقدس و تخریب میراث فرهنگی کشورها را محکوم کردند.یحیی پالاویچینی، نائب‌رئیس اتحادیه اسلامی ایتالیا در این اجلاس گفت: ما باید به اهمیت و ارزش ادیان واقف شویم. هدف ما تنها پیدا کردن زمینه‌های مشترک برای گفت‌وگوی ادیان نیست بلکه ایجاد زبانی مشترک برای جوانان به منظور درک ابعاد عمیق‌تر زندگی است.
اجلاس بین ادیان کاتولیک ـ مسلمان اولین‌بار سال ۲۰۰۸ با هدف گفت‌وگوی میان ادیان راه‌اندازی شد و هر سه سال یکبار رهبران ادیان را گردهم می‌آورد. دور قبلی این همایش سال ۲۰۱۱ در پایتخت اردن برگزار شد.
منبع: ایکنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا