خبر های جدید

کشتار مسلمانان در نیجریه

سه انفجار تروریستی گروهک های تکفیری در اطراف مسجد مرکزی شهر کانو در شمال نیجریه ۳۹۰ کشته یا زخمی بر جای گذاشت. انفجار این سه بمب انفجاری زمانی روی داد که مسلمانان شهر کانو در شمال نیجریه برای شرکت در نماز جمعه در مسیر حرکت به سمت مسجد مرکزی شهر بودند.
پس از این انفجارهای انتحاری، افراد مسلح دیگری نیز اقدام به تیراندازی به سوی نمازگزاران کردند که بر اثر آن تاکنون ۱۲۰ نفر کشته و ۲۷۰ نفر هم زخمی شدند.
منابع بیمارستانی و امنیتی نیجریه از افزایش تعداد کشته های این حمله وحشیانه و تروریستی خبر داده اند. مراسم اقامه نماز مسجد مرکزی شهر کانو از سوی یکی از رهبران مذهبی شناخته شده ای برگزاری شد که هفته گذشته خواستار مسلح شدن مردم علیه گروهک تروریستی بوکو حرام شده بود.
بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد هم اقدامات تروریستی شاخه‌های القاعده در آفریقا بر ضد نمازگذاران نیجریه ای را محکوم کرد. تروریست های بوکوحرام شامگاه پنجشنبه نیز با انفجار بمبی در شمال شرق نیجریه، بیش از ۴۰ نفر از جمله ۵ نظامی ارتش را کشتند.
جنایات و قتل عام غیرنظامیان به دست گروهک تروریستی – تکفیری آفریقا در پنج ماه گذشته و پس از حمایت مالی و نفتی برخی کشورهای عربی از داعش در سوریه و عراق و بوکوحرام و الشباب در نیجریه و سومالی شدت یافته است. داعش، القاعده، طالبان و بوکوحرام در سال گذشته مسئول دو سوم حملات تروریستی در جهان بوده اند
منبع: واحد مرکزی خبر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا