خبر های جدید

دستیار ویژه رییس جمهوری : تبعیض قومیتی ومذهبی یک مشکل رفتاری است

دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی گفت: تبعیض قومیتی و مذهبی ریشه در مشکل رفتاری ما دارد و مشکل ساختاری نیست.’علی یونسی’ شامگاه سه شنبه در نخستین روز از سفر رییس جمهوری و هیات دولت به استان گلستان در جمع نخبگان ترکمن در گرگان اظهار کرد: این وظیفه دولت و حکومت است که با کار فرهنگی این مشکل رفتاری را حل کند.

وی اضافه کرد: به طور عموم تبعیض و احساس تبعیض در جامعه وجود دارد و باید این نگرش از بین برود. دستیار ویژه رییس جمهوری افزود: این یک مشکل و معضل رفتاری و فرهنگی است که باید مرتفع شود و ارتباطی به قانون نیز ندارد.

یونسی گفت: همه ما ایرانی و مسلمانیم و باید تفاوت های مذهبی و قومیتی را به عنوان یک فرصت تلقی کرده و مهم برای ما ایرانی و مسلمان بودن، باشد. وی اضافه کرد: این که ایرانی بودن و یا اسلامی بودن کدامیک بر دیگری برتری دارد، نباید برای ما اصل باشد و به عنوان یک دغدغه و مطالبه عمومی مطرح شود.

دستیار ویژه رییس جمهوری افزود: مشکل اصلی ما در کشور که برای همه دغدغه شده اشتغال و رونق اقتصادی است و چنانچه این دو معضل در جامعه رفع شود، سایر مشکلات نیز به دنبال آن بر طرف می شود.یونسی اضافه کرد: نخبگان ما باید به جای بیان دغدغه های نخبگی، مشکلات عموم جامعه را مطرح کنند و معضل عموم مردم باید برای آنان دغدغه باشد.

وی اضافه کرد: هیچ کس نباید به دلیل انتصاب به یک قومیت و یا مذهب از داشتن موقعیت های اجتماعی محروم شود، بلکه هر ایرانی با داشتن توانمندی و تخصص می تواند از موقعیت اجتماعی خاص برخوردار شود.

پیش از سخنان دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی تعدادی از نخبگان ترکمن حاضر در این نشست به بیان اظهار نظر پیرامون مشکلات خود پرداختند.

منبع: خبرگزاری کردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا