خبر های جدید

فریاد کمک مسلمانان دارفور بلند است

در حالی که وضعیت حقوق بشری در دارفور به شدت وخیم است، اوضاع و احوال مسلمانان این منطقه بسیار ناراحت کننده تر است. به تازگی یک امام مسلمان در سودان از اتحادیه جهانی علمای اسلام تقاضای کمک عاجل کرده تا به فریاد برادران و خواهران مسلمان خود این منطقه از جهان برسند.
درحالی که گزارش های متعدد از تجاوز به زنان و کشتار در دارفور مخابره می شود شیخ عبدا… محمد عبدالرحمان مسئول امور دینی آوارگان مسلمان در دارفور در بیانیه کمک خواهی خود از جهان اسلام نوشته است: من از طرف هم مومنان به خدا، قرآن، رسول اکرم (ص) و کعبه از همه مسلمانان به ویژه علما، امامان و شیوخ جهان اسلام و عرب درخواست کمک دارم تا به داد برادران خود در سودان به ویژه دارفور برسند؛ ما از آنان می خواهیم تا به وضعیت بی عدالتی و ظلم هایی که به مسلمانان این منطقه می شود رسیدگی کنند.

درخواست کمک شیخ عبدالرحمان از مسلمانان جهان تنها چند روز پس از حمله افراد شبه نظامی به مجمع علمای مسلمان و قرآن آموزان دارفور صورت می گیرد. این حمله در وادی تبدین در منطقه ماناواشی در دارفور جنوبی رخ داده است. در این حمله دست کم ۱۵ نفر کشته شده اند.

شیخ عبدالرحمان در نامه خود به تجاوز دسته جمعی نیروهای ارتش در روستاهای منطقه تبیت در دارفور شمالی در روز ۳۱ اکتبر نیز اشاره کرده است. با آوارگی صدها نفر از مردم محلی هنوز در این منطقه تنش به قوت خود باقی است.

در بحران دارفور که در سال ۲۰۰۳ و با مسلح شدن افراد شبه نظامی علیه دولت سودان شروع شد دست کم ۳۰۰ هزار نفر کشته شده و ۵/۲ میلیون نفر هم آواره شده اند.

منبع: شفقنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا