خبر های جدید

تاسیس کانال تلویزیونی جایگزین برای الجزیره مباشر مصر توسط اردوغان

تاسیس کانال تلویزیونی جایگزین برای الجزیره مباشر مصر توسط اردوغان

اردوغان با افتتاح کانالی جایگزین ” الجزیره مباشر مصر” در ترکیه و دعوت از کارکنان آن سیلی محکمی به گوش کودتاگران می کوبد

 نوسنىه : نصر العشماوی / مترجم : رسول رسولی کیا

پس از اینکه دولت قطر تسلیم دیکته مستقیم آمریکا مبنی بر بستن کانال تلویزیونی ” الجزیره مباشر مصر” شد ؛ آن هم در شرایط بسیار تعیین کننده و سرنوشت سازی و دقیقاً چند روز قبل از اوج گیری بزرگترین و گسترده ترین موج جدید اعتراضات انقلابیون پس از کودتای نظامی در مصر ، در این شرایط از برخی منابع تهیه کننده برنامه های کانال تلویزیونی مذکور اطلاع پیدا نمودیم که دولت ترکیه در صدد تاسیس کانال تلوزیونی خصوصی به سبک آن کانال تلوزیونی بسته شده قطری می باشد ، کانالی که شاید بتوان آن را جانشین  الجزیره قلمداد نمود.

و به زودی از کلیه کارکنان سابق “الجزیره مباشر مصر” دعوت به همکاری می شود و همچنین از روزنامه نگار مشهور مصری احمد منصور نیز دعوت می شود که بر این کانال جدیدالتاسیس اشراف نماید .

“هادی حربیه” یکی از مدیران اصلی این کانال که تابعیتی قطری دارد به روزنامه “الشعب” گفت : فراخواندن برای تاسیس یک کانال تلویزیونی ترکی برای مردم مصر امری است کاملاً قانونی و این کار ظرف دو هفته آینده انجام خواهد شد .

http://www.elshaab.org/news/147040/مفاجأه-أردوغان-یصفع-الانقلاب-وینشئ-قناه-بدیله-للجزیره-من-ترکیا-ویستدعی-طاقمها-للعمل?ref=home-latest-news

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا