خبر های جدید

جنگ لفظی میان آنکارا و تل‌آویو بعد از حمله به نشریه «شارلی ابدو»

جنگ لفظی میان آنکارا و تل‌آویو بعد از حمله به نشریه «شارلی ابدو»

حضور نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در راهپیمایی مبارزه با تروریسم در پاریس و انتقاد سران ترکیه از این اقدام، جنگی لفظی میان تل‌آویو و آنکارا به راه انداخته است.

حمله اخیر به نشریه فرانسوی «شارلی ابدو» در فرانسه و حضور نتانیاهو در راهپیمایی پاریس که برای محکومیت این اقدام از سوی دولت فرانسه ترتیب داده شده بود بار دیگر مسأله بحران روابط آنکارا و تل‌آویو را پیش کشید.

پایگاه خبری «لبنان ۲۴»، گزارش داد بعد از حمله اسرائیل به کشتی «مرمره» ترکیه که برای شکستن حصر نوار غزه عازم سرزمین‌های اشغالی شده بود و کشته شدن شهروندان ترکیه که در این کشتی حضور داشتند روابط ترکیه و رژیم صهیونیستی تیره و تار شد و «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه «وحشیگری نتانیاهو» را بیشتر از هیتلر توصیف کرده بود.

اردوغان اخیرا در نشست خبری مشترک با «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین نیز گفته بود که چگونه می‌شود یک نفر ۲۵۰۰ نفر را در غزه به قتل برساند اما در پاریس در تظاهراتی برای مبارزه با تروریسم حضور پیدا کند و برای مردم دست تکان بدهد.

اردوغان گفته بود چگونه نتانیاهو جرأت انجام چنین کاری را دارد او باید ابتدا درباره زنان و کودکانی که به قتل رسانده پاسخگو باشد.

در همین راستا «احمد داوود اوغلو» نخست وزیر ترکیه روز پنجشنبه (امروز) نخست وزیر رژیم صهیونیستی را به تروریست‌هایی که به نشریه شارلی ابدو حمله کرده بودند شبیه دانست و در نشستی خبری در بروکسل گفتک نتانیاهو مانند تروریست‌های پاریس در رأس یک دولت تروریستی دست به کشتار کودکان فلسطینی زد که در حال بازی در ساحل غزه بودند.

از سوی دیگر نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز آرام نگرفت و در صفحه توئیتر خود خطاب به اردوغان، سخنان وی را «شرم آور» دانست و گفت: تو باید از سوی جامعه جهانی محکوم شوی زیرا جنگ علیه تروریسم تنها زمانی موفق خواهد بود که با گشایش اخلاقی همراه شود.

در همین راستا لیبرمن وزیر خارجه  رژیم صهیونیستی در جمع گروهی از دیپلمات‌های اسرائیلی در کشورهای اروپایی و آسیاسی سخنان اردوغان را محکوم کرد و آن را «مخالف یهودیت» توصیف کرد و گفت که این‌گونه اظهارات جهان را به دهه سوم قرن گذشته باز می‌گرداند زمانی که جهان اظهارات ضد یهودی نازی‌ها را نادیده گرفته بود.

واشنگتن نیز در حمایت از رژیم صهیونیستی از سخنان اردوغان انتقاد کرد و «مری هارف» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که دولت این کشور با تعبیراتی که اردوغان استفاده کرده مخالف است.
منبع: خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا