خبر های جدید

افزایش نقش شبکه های اجتماعی در بروز تنفر مذهبی

افزایش نقش شبکه های اجتماعی در بروز تنفر مذهبی
نقش شبکه های اجتماعی در بروز نفرت مذهبی به شدت افزایش یافته است. یک گروه تحقیقی از پارلمان انگلیس در جدیدترین پژوهش خود اعلام کرده است هم اکنون شبکه های اجتماعی به عنوان ابزار نفرت پراکنی علیه اقلیت های مذهبی در سرتاسر دنیا به خصوص مسلمانان و یهودیان به کار گرفته می شود.
این گروه تحقیقی پارلمانی از همه دولت ها به ویژه دولت لندن خواسته در برابر نفرت پراکنی قومی و مذهبی برپایه شبکه های مجازی موضعی سخت اتخاذ کنند و آن را جرمی معادل متجاوزان جنسی بدانند.براساس این تحقیق پارلمانی، مسلمانان سه برابر و یهودیان هشت برابر دیگر اقوام و مذاهب به خصوص مسیحیان درخطر بروز تنفر و خشونت در فضای شبکه های اجتماعی قرار دارند

این تحقیق می افزاید با بروز خشونت های منطقه ای و فرامنطقه ای از جمله تحولات خاورمیانه و یاحملات پاریس، شاهد افزایش جندبرابری در بروز خشونت و تنفر آن لاین علیه مسلمانان و یهودیان در ماه های جولای تا آگوست بوده ایم. بعنوان مثال با آغاز جنگ اسرائیل علیه مردم غزه این میزان تنفر افزایش و با پایان آن کاهش داشته و در مورد مسلمانان نیز با شروع اعیاد فطر کاهش چشمگیری پیدا کرده است. این درحالی است که پس از یک دوره کوتاه آرامش، حملات به مسلمانان در سرتاسر اروپا با بروز وقایع شارلی ابدو به اوج خود رسیده است.

منبع: آناتولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا