خبر های جدید

مسلمانان آمریکایی مردی را بخشیدند که مرکز اسلامی شهرشان را آتش زده بود

مسلمانان آمریکایی مردی را بخشیدند که مرکز اسلامی شهرشان را آتش زده بود

مسلمانان هیوستن آمریکا با بخشیدن مرد بی‌خانمانی که اقدام به آتش زدن مرکز اسلامی این شهر کرد، پیام بخشش در اسلام را به منصه ظهور رساندند. روز ۲۴ بهمن ماه، چند روز پس از حادثه کشته شدن سه دانشجوی مسلمان آمریکایی، مرکز اسلامی هیوستن در ایالت تگزاس آمریکا به آتش کشیده شد.

پلیس پس از انجام تحقیقات دوشنبه گذشته اعلام کرد که «داریل فرگوسن»، مرد ۵۶ ساله بی‌خانمان مسئول این آتش‌سوزی شناخته شد.پس از آن، رهبران مسلمان هیوستن در یک کنفرانس خبری بین‌ادیان که با حضور رهبران دینی مسیحیان و یهودیان برگزار شد، خواستار بخشش فرد مجرم شدند.

احسان زاهد، از مسئولان مرکز اسلامی هیوستن اعلام کرد: ما همواره مردم را به بخشش سفارش می‌کنیم.وی افزود: خداوند بخشنده است، پیامبر ما همواره بخشنده بود و خداوند به ما می‌گوید که باید با دیگران آنگونه رفتار کنیم که انتظار داریم دیگران با ما رفتار کنند.

زاهد گفت: در رسانه‌ها ساختمان مرکز اسلامی و مسجد قبا به عنوان یک انبار معرفی شدند که بسیار توهین‌آمیز بود.وی ادامه داد: هیچ‌کس در اثر این حمله آسیبی ندید اما یکی از سه ساختمان مرکز اسلامی به کلی در اثر آتش‌سوزی تخریب شد.

زاهد همچنین گفت: هزینه بازسازی حدود ۲۰۰ هزار دلار برآورد شده که تاکنون خیرین مسلمان ۲۰ هزار دلار آن را تأمین کرده‌اند.جف مکشان، دادستان این منطقه اعلام کرد که درخواست رهبران مسلمان را دریافت کرده و این پرونده در حال رسیدگی است.

http://shafaqna.com/persian/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا