به کانال تلگرامی نوگرا بپیوندید»»» @eslahe کانال نوگرا @eslahe
خبر های جدید

صحبت های درگوشی نمایندگان آمریکا با سیسی چه بود؟

صحبت های درگوشی نمایندگان آمریکا با سیسی چه بود؟

اعضای کنگره امریکا در سفر اخیر خود به قاهره درباره دچار شدن به سرنوشت انورسادات، به عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر هشدار دادند.السیسی در حاشیه افتتاح پروژه هایی برای نیروهای مسلح اظهارداشت: “اعضای هیات کنگره آمریکا که چند روز پیش به مصر سفر کرده بودند، به من گفتند که آیا از دچار شدن به سرنوشت سادات که توسط گروههای تندرو به قتل رسید، ترس و هراس نداری؟ من در پاسخ آنها گفتم که انورسادات جان صدها هزار نفر از مصری ها را نجات داد ؛ پس اگر بهای جان من، نجات دادن جان هزاران مصری است، این بهای زیادی نیست”

وی افزود: من در زمان حاضر فقط به یک مساله فکر می کنم و آن مصر و ملت مصر است. خدا از درون من آگاه است و هیچ کسی نمی تواند جان کسی را قبل یا پس از فرا رسیدن موعدش بگیرد؛ سرنوشت هر چیزی به اذن و اراده خداوند بستگی دارد.

ارتش مصر به رهبری عبدالفتاح السیسی وزیردفاع وقت آن کشور، تیرماه سال 1391 در یک کودتا محمد مرسی نخستین رئیس جمهوری منتخب پس از انقلاب را از کار برکنار و وی را دستگیر کرد. پس از آن درگیری های خشونت باری  میان طرفداران مرسی ، اخوان المسلمین و نیروهای کودتا بروز کرد که براساس اعلام اخوان المسلمین صدها نفر ازاعضا و طرفداران این گروه در درگیری ها کشته شدند.

منبع: العالم

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا
بستن