خبر های جدید

دیگر در ترکیه مشکلی به نام “مسئله کُردها” وجود ندارد

دیگر در ترکیه مشکلی به نام “مسئله کُردها” وجود ندارد

رئیس جمهور ترکیه تاکید کرد که درسایه کارهای حزب عدالت و توسعه دیگر در ترکیه مشکلی به نام مسئله کردها وجود ندارد.رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در اظهاراتی با اشاره به مسئله کردهای ترکیه، اعلام کرد: نگاهی به روند مذاکرات بیندازید. تمام تلویزیون های ترکیه، همه شخصیت های مختلف از مشکل کردهای ترکیه سخن به میان می آورند. تمام این افراد به صورت مستقیم یا غیر مستقیم به صورت آگاه یا ناخودآگاه وارد تلاش برای تجزیه ترکیه شده اند. در این کشور تمام اقلیت ها دارای مشکلات خاص خود هستند. ولی همه از مشکلات کردها سخن می گویند. مشکلی به نام مسئله کردهای ترکیه دیگر وجود ندارد. من این را سال ۲۰۰۵ میلادی در دیاربکر عنوان کرده و به آن خاتمه دادم. ما دیگر مشکلات کردهای ترکیه را به پایان رساندیم.

وی افزود: ولی بعضی ها در صدد طرح مشکلی با نام کردها در ترکیه هستند. در کشور ما معضل اقلیت ها وجود ندارد، زیرا ما معتقد به دینی هستیم که می گوید آدم ها را همانطور که خالق خلق کرده است دوست بدارید. ما در مقابل کسانی که درصدد ایجاد جدایی بین ملت ترکیه هستند، خواهیم ایستاد. این سرزمین دارای تجربه ی چند صد ساله است که در آن هویت ها و قومیت های مختلف در صلح و برادری در کنار هم زندگی کرده اند.

اردوغان گفت: برای ما همه ملت ترکیه با هر هویت و قومیتی، بخشی از یک کل هستند. ما دورانی که مردم را به خاطر هویت و اندیشه هایشان به شهروندان درجه دو تبدیل کردند؛ پشت سر گذاشتیم. برادران کردمان این مسئله را از نزدیک لمس کردند. دیگر بازگشت به آن دوران غیرممکن است.

منبع: کردپرس

نمایش بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا