خبر های جدیدمطالب جدید

برگزاری كنفرانس علمى استاد شهید ناصر سبحانى

برگزاری كنفرانس علمى استاد شهید ناصر سبحانى

نوروز امسال كنفرانسى دو روزه به تاريخ 8 و 9 فروردين 94 (28 و 29 مارس 2015) در شهر سليمانيه در اقليم كردستان، از سوى “انجمن معرفت هژان” با حضور مهمان‌ها، اندیشمندان و افراد صاحب‌نظر و برجسته‌ای از چهار گوشه‌ى كردستان (ايران، عراق، تركيه و سوريه) برگزار گردید.

این کنفرانس علمی به‌منظور بررسی و نقد آرا و نظرات “استاد ناصر سبحانی” تدارک دیده شده بود که در پنل‌های متعدد و در 13 مقاله، بر سر آرا و نظرات “ناصر سبحانی” در زمینه‌هاى تفسیر، حدیث، دعوت، سیستم سياسی، فقه، تزکیه، قتال و … بحث و تبادل نظر شد.

اين كنفرانس كه به منظور بررسى نقش كُرد در مدنيت اسلامى تشكيل شده بود، اولين كنفرانس در مورد يكى از شخصيت‌هاى برجسته‌ى كُرد در اين زمينه بود كه انجمن هژان با موفقیت آن را برگزار نمود. سطح بالای علمی بیشتر مقالات و حفظ فضای علمی کنفرانس از سوی گردانندگان و افراد صاحب‌نظر، سبب بالارفتن کیفیت کنفرانس و بهره‌مندى هرچه بیشتر از چنین گردهمایی باشکوهی شده بود.

حضور شخصیت‌های برجسته‌اى هم‌چون استاد صلاح‌الدین محمد بهاءالدين (رهبر سابق حزب يکگرتو (اتحاد) اسلامی کردستان)، دکتر محسن عبدالحمید (رهبر سابق حزب اسلامی عراق در بغداد)، دکتر عمر عبدالعزیز (یکی از اعضای برجسته‌ى حزب يكگرتو (اتحاد) اسلامی کردستان)، استاد تحسین محمد غریب (نواندیش دینی و متفکر برجسته)، استاد ابوبکر کاروانی (نویسنده و صاحب‌نظر سیاسی) و دکتر سلمان نادر (متفکر دینی و عضو انجمن هژان) به غنای کنفرانس افزوده بود. از جمله شخصیت‌های دیگر حاضر در کنفرانس، دكتر سيد احمد پینجوینی، استاد حسن شميرانى، استاد سمير سليم، استاد محسن جوامیری، استاد عبدالرحمن يعقوبى، استاد ابراهیم مردوخی، استاد علی رحمانی، استاد عبدالله ایرانی، دكتر محمود ويسى، استاد ناسک توفیق و استاد صبریه غفار بودند.

بی‌شک اگر زحمات عزیزانی هم‌چون دکتر سلمان نادر، استاد نعمان محمد الماس، استاد مدریک علی عارف و سایر اعضای فعال و خستگی‌ناپذیر انجمن هژان نبود، این کنفرانس این چنین موفقیت‌آمیز برگزار نمی‌شد. زحمات این عزیزان جای تقدیر و تشکر فراوان دارد و امید که این کنفرانس، درآمدی باشد بر کنفرانس‌ها و سمینارهای علمی دیگر در آینده جهت بررسی نقش در کُرد در مدنیت اسلامی.

نقل از صفحه فیس بوک خانم نصیبه سبحانی

گزارش تصویری کنفرانس علمی استاد شهید ناصر سبحانی (رح)

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا
بستن