به کانال تلگرامی نوگرا بپیوندید»»» @eslahe کانال نوگرا @eslahe
خبر های جدید

بودايي‌هاي ميانمار يک مسلمان را به درخت بسته و به شدت شکنجه کردند.

بودايي‌هاي ميانمار يک مسلمان را به درخت بسته و به شدت شکنجه کردند.

فارس/: بودايي‌هاي ميانمار پس از دستگيري يک مسلمان روهينگيايي وي را به درخت بسته و به شدت شکنجه کردند.
خبرگزاري «اراکان» ميانمار دراين‌باره گزارش داد، به دستور کدخداي روستاي کلوم در جنوب شهر منغدو ميانمار، اين مسلمان 46 ساله توسط بوداييان به طرز وحشيانه‌اي شکنجه شد، تا جايي‌که به مدت 10 ساعت توان ايستادن، راه رفتن و سخن گفتن نداشت.
خبرنگار اراکان گفت: بيمارستان‌هاي ميانمار نيز درحالي‌که جراحات وي شديد بود، از پذيرش اين مسلمان روهينگيايي خودداري کردند.
چندي پيش نيز براساس اعلام اين خبرگزاري، پزشکان بيمارستاني در جنوب شهر کيوکتو به دليل نداشتن امکانات پزشکي براي وضع حمل، زن روهينگيايي را به بيمارستان اکياب منتقل کرده بودند تا بچه خود را سالم و بدون خطر به دنيا آورد؛ اما اين زن تنها پس از گذشت چند ساعت در اين بيمارستان جان داده بود.
گفتني است مرگ بدون علت زنان مسلمان حامله روهينگيايي به طور چشمگيري در بيمارستان‌هاي دولتي ميانمار افزايش‌يافته است. تا جايي‌که مردم منطقه اکياب اين بيمارستان را به نام بيمارستان «نازيست‌ها» مي‌شناسند.
چندي پيش نيز پزشکان اين بيمارستان اعضاي بدن چندين مسلمان روهينگيايي که در دريا غرق‌شده بودند را دزديده و به فروش رساندند.
گفتني است دولت ميانمار، ضمن حمايت از شکنجه و قتل، کشتار مسلمانان از سال 2011 تاکنون و عدم اجازه معالجه آنان در بيمارستان‌هاي دولتي، چندي پيش تنها سازمان بين‌المللي (پزشکان بدون مرز) را که به مسلمانان خدمات درماني ارائه مي‌داد از اين کشور اخراج کرد؛ اما اين سازمان با پيگيري‌هاي مکرر توانست حدود دو ماه پيش به اين کشور بازگردد.
دولت ميانمار، مسلمانان روهينگيايي را که جزء ساکنان قديمي و اصلي اين کشور هستند، مجبور مي‌کند بين اعتراف به بنگالي بودن و بازداشت و زنداني شدن و زندگي در ارودگاه‌هايي با شرايط وخيم در مکان‌هايي نامعلوم، يکي را برگزينند.
مسلماناني که بازداشت مي‌شوند در معرض شکنجه‌هاي وحشيانه قرار گرفته و برخي جان خود را زير اين شکنجه‌ها از دست مي‌دهند.
بسياري از مسلمانان روهينگيايي براي نجات از نسل‌کشي در ميانمار مجبور به فرار به کشورهاي همسايه شده‌اند؛ اما اگر بتوانند زنده از دريا و از دست قاچاق‌چيان انسان عبور کنند، در کشورهاي مقصد نيز با مشکلات بسيار زيادي براي ادامه زندگي مواجه هستند.
با گذشت 3 سال از شروع دور جديد پاک‌سازي نژادي-مذهبي در ميانمار، بودايي‌ها در سايه حمايت دولت همچنان به قتل، غارت و تجاوز جنسي به مسلمانان روهينگيا ادامه مي‌دهند؛ اما سازمان‌هاي بين‌المللي و خصوصا کشورهاي اسلامي هنوز در سکوت به سر مي‌برند.

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا
بستن