خبر های جدید

صلاح الدین ایوبی؛ نام فرودگاه جدید حکاری

صلاح الدین ایوبی؛ نام فرودگاه جدید حکاری

فرودگاه جدید حکاری که هفته آینده توسط رئیس جمهور ترکیه افتتاح می شود، صلاح الدین ایوبی نام خواهد گرفت. مطرح شدن روند مذاکرات و فضای مثبتی که در ترکیه به خصوص شرق و جنوب شرق این کشور رخ داد، باعث شد مناطق کردنشین ترکیه شاهد اجرای پروژه های زیادی در این منطقه باشند.

در همین راستا یکی از پروژه های مهمی که مورد تاکید اهالی منطقه و حکومت ترکیه بوده است و از سال ۲۰۱۰ به دلایل مختلفی اتمام آن به تاخیر افتاده بود فرودگاه حکاری است که بعد از وقفه های طولانی کار احداث آن به پایان رسیده و در ۲۶ ماه جاری با حضور رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه و احمد داوود اوغلو نخست وزیر این کشور به صورت رسمی آغاز به کار خواهد کرد.

نام این فرودگاه که با ظرفیت جابه جایی یک میلیون مسافر در سال در مساحتی ۳ هزار و ۲۰۰ متری بنا شده است از اسم شخصیتی گرفته خواهد شد که هم برای مسلمانان و هم برای کردها بسیار محترم است. صلاح الدین ایوبی موسس دولت ایوبیان و فاتح جنگ های صلیبی نام فرودگاه جدید حکاری خواهد بود.

بر اساس برنامه ریزی ها، این فرودگاه علاوه بر پروازهای داخل ترکیه، برای مسافرت های پروازی با جمهوری اسلامی ایران نیز استفاده خواهد شد و یکی از مهمترین فاکتورهای در ساخت این فرودگاه نیز همین مقوله بوده است. این فرودگاه بعد از فرودگاه شرف الدین الچی شرناخ دومین پروژه در این زمینه است که بعد از روند مذاکرات صلح به اجرا درآمده است.

لازم به ذکر است، از ۸ می ۲۰۱۵ فرودگاه حکاری وارد سایت رسمی “پروازهای ترکیه” شده و بلیط های آن به فروش گذاشته شده است.شایان ذکر است، استان حکاری در جنوب شرقی ترین بخش ترکیه و در نزدیکی مرز ایران است. شهر حکاری مرکز این استان می باشد.

منبع: کردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا