به کانال تلگرامی نوگرا بپیوندید»»» @eslahe کانال نوگرا @eslahe
خبر های جدید

صلاح الدین ایوبی؛ نام فرودگاه جدید حکاری

صلاح الدین ایوبی؛ نام فرودگاه جدید حکاری

فرودگاه جدید حکاری که هفته آینده توسط رئیس جمهور ترکیه افتتاح می شود، صلاح الدین ایوبی نام خواهد گرفت. مطرح شدن روند مذاکرات و فضای مثبتی که در ترکیه به خصوص شرق و جنوب شرق این کشور رخ داد، باعث شد مناطق کردنشین ترکیه شاهد اجرای پروژه های زیادی در این منطقه باشند.

در همین راستا یکی از پروژه های مهمی که مورد تاکید اهالی منطقه و حکومت ترکیه بوده است و از سال 2010 به دلایل مختلفی اتمام آن به تاخیر افتاده بود فرودگاه حکاری است که بعد از وقفه های طولانی کار احداث آن به پایان رسیده و در 26 ماه جاری با حضور رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه و احمد داوود اوغلو نخست وزیر این کشور به صورت رسمی آغاز به کار خواهد کرد.

نام این فرودگاه که با ظرفیت جابه جایی یک میلیون مسافر در سال در مساحتی 3 هزار و 200 متری بنا شده است از اسم شخصیتی گرفته خواهد شد که هم برای مسلمانان و هم برای کردها بسیار محترم است. صلاح الدین ایوبی موسس دولت ایوبیان و فاتح جنگ های صلیبی نام فرودگاه جدید حکاری خواهد بود.

بر اساس برنامه ریزی ها، این فرودگاه علاوه بر پروازهای داخل ترکیه، برای مسافرت های پروازی با جمهوری اسلامی ایران نیز استفاده خواهد شد و یکی از مهمترین فاکتورهای در ساخت این فرودگاه نیز همین مقوله بوده است. این فرودگاه بعد از فرودگاه شرف الدین الچی شرناخ دومین پروژه در این زمینه است که بعد از روند مذاکرات صلح به اجرا درآمده است.

لازم به ذکر است، از 8 می 2015 فرودگاه حکاری وارد سایت رسمی “پروازهای ترکیه” شده و بلیط های آن به فروش گذاشته شده است.شایان ذکر است، استان حکاری در جنوب شرقی ترین بخش ترکیه و در نزدیکی مرز ایران است. شهر حکاری مرکز این استان می باشد.

منبع: کردپرس

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا
بستن