خبر های جدید

البرادعی: اتحادیه اروپا در کودتا علیه مرسی نقش داشت

البرادعی: اتحادیه اروپا در کودتا علیه مرسی نقش داشت

یک سیاستمدار برجسته مصری، فرستاده وقت اتحادیه اروپا در مصر را به طراحی کودتا علیه «محمد مرسی» رییس‌جمهوری این کشور متهم کرد. ، «محمد البرداعی» مدیر کل سابق آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، در سخنانی تصریح کرد «برناردینو لیون» فرستاده وقت اتحادیه اروپا در مصر طراح کودتای نظامی علیه محمد مرسی، رییس‌جمهور اسلام‌گرای مصر بوده است.

این سیاستمدار برجسته مصری در ژوئن سال ۲۰۱۳ گفته بود «من می‌خواهم بخشی از مخالفان باشم اما می‌گویم ما نیاز به یک روش توافقی جامع و فراگیر با حضور تمامی نیروها و طیف‌های سیاسی داریم.»

وی اظهار داشت «آنچه بعد از ۲۰۱۳ رخ داد دقیقا عکس تمامی آن چیزهایی بود که امضا کرده بودیم؛ چرا که برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری زود هنگام به منظور کنار رفتن شرافتمندانه رییس‌جمهور مرسی و دستیابی به یک خط‌مشی فراگیر که جماعت اخوان‌المسلمین و دیگر اسلام‌خواهان جزو آن باشند، مورد توجه قرار گرفته بود.»

البرادعی افزود: «ما طرحی را امضا کرده بودیم که اکنون برناردینو لیون (فرستاده ویژه سازمان ملل در امور لیبی) در تلاش است آن را برای لیبیایی‌ها اجرا کند. اما این طرح با بی‌توجهی کنار گذاشته و در پی آن خشونت‌ها شروع شد آن‌گونه که دیگر جایی برای فعالیت اشخاصی مانند من وجود نداشت و هیچ فرصت سیاسی هم فراهم نشد.

http://shafaqna.com/persian/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا