خبر های جدید

اولین حمله هوایی ترکیه علیه مواضع داعش

  اولین حمله هوایی ترکیه علیه مواضع داعش

نیروی هوایی ترکیه در ساعات پایانی پنجشنبه برای نخستین بار نیروهای داعش در سوریه را هدف قرار داد. بر اساس اخبار رسمی از آنکارا این حمله علیه سه موضع داعش در نزدیکی دهکده هاوار واقع در حومه شهر مرزی کیلیس ترکیه و البته در خاک سوریه انجام گرفت. تلویزیون دولتی ترکیه نیز گزارش داد که چهار فروند جنگنده این کشور که از پایگاهی در شهر دیاربکر  به پرواز درآمده بودند در این حملات شرکت داشته اند. در این گزارش آمده است که جنگنده های مزبور در زمان حمله در حریم هوایی ترکیه پرواز می کردند و هرگز به حریم هوایی سوریه تجاوز نکرده اند. از سوی دیگر شبکه تلویزیونی غیردولتی NTV گزارش داد که حداقل صدای سه انفجار از سمت شهر کیلیس به گوش رسیده است.

در همین حال دفتر احمد داود اوغلو نخست وزیر ترکیه تایید کرد که جنگنده های اف ۱۶ این کشور دهکده هاوار را بمباران کرده اند. در بیانیه دفتر نخست وزیر آمده است:” جمهوری ترکیه مصمم است که برای حفظ امنیت ملی همه اقدامات لازم را انجام دهد”.

به گزارش روزنامه حریت چاپ ترکیه ظاهرا این عملیات به افتخار سربازی که دو روز پیش بر اثر تیراندازی نیروهای طالبان کشته شد ، “عملیات یالچین” نام گذاری شده است. گروه تروریستی داعش طی روزهای اخیر چندین حمله تروریستی در خاک ترکیه انجام داده است و ده ها نفر بر اثر آن کشته شده اند.

منبع: dpa

ترجمه: شفقنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا