خبر های جدید

کشیش رواندایی با ۴۸۰ پیرو مسلمان شد

کشیش رواندایی با ۴۸۰ پیرو مسلمان شد

در یکی از پرجمعیت ترین آیین های گرایش به دین مبین اسلام، یک کشیش مسیحی رواندایی به همراه ۴۸۰ نفر از پیروانش به اسلام گروید. ، اسلام هم اینک سریع ترین رشد را درمیان دیگر ادیان در جهان و البته آفریقا دارد. کشور رواندا نیز که سالها پیش یک نسل کشی وحشتناک را پشت سر گذاشته شاهد رشد بی سابقه اسلام است و در یکی از مصادیق آن، سلیم مقداد کشیش سابق مسیحی به همراه پیروان خود مسلمان شد.

مقداد که توسط علمای اسلامی برای گرایش به اسلام ترغیب شده بود به سوی روستاهای محل تبلیغ خود رفت و توانست ۴۸۰ نفر را مسلمان کند. آئین رسمی گرایش این تازه مسلمانان در ۲۵ اوت در روستایی در رواندا برگزار شد. در این مراسم کلیسای روستا نیز به مسجد تبدیل شد.

رواندا کشوری در آفریقا است که بیشتر جمعیت آن مسیحی اند. ۹/۵۶ درصد از مردم رواندا مسیحی کاتولیک، ۲۶ درصد پروتستان و ۱/۱۱ درصد نیز قائل به شاخه از پروتستانتیسم با نام مذهب Seventh day Adventist هستند و معتقدند مسیح به شهادت نرسیده و ظهور خواهد کرد. تنها ۶/۴ درصد از مردم رواندا نیز مسلمان هستند.

اسلام در رواندا رشد سریعی دارد و یکی از علل این رشد را می توان در اتهام به هردو کلیسای کاتولیک و پروتستان در حمایت از کشتار وحشیانه توتسی ها به دست هوتوها در سال ۱۹۹۴ جست. در این نسل کشی هشتصدهزار توتسی و هوتوی میانه رو کشته شدند. کلیسا البته در سال ۱۹۵۹ سابقه حمایت از استعمارگران و تبعیض نژادی به نفع توتسی ها را نیز در کارنامه خود دارد. رهبران کلیسای رواندا برتری نژادی را از آموزه های حضرت مسیح(ع) می دانستند.

منبع: اسلام آنلاین
ترجمه: شفقنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا