خبر های جدید

انتخابات عمومی ترکیه چگونه گذشت؟

انتخابات عمومی ترکیه چگونه گذشت؟

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه انتخابات عمومی اول نوامبر را مورد ارزیابی قرار داد.

اردوغان با انتشار بیانیه ای ضمن اشاره براینکه، انتخابات عمومی که در ماهیت تکرار انتخابات ماه ژوئن می باشد، در چهارچوب اصول و قواعد دموکراسی برگزار گردید، اظهار داشت، نتایج انتخایات نشان داد که ترجیح ملت پایداری ثبات و امنیت می باشد که در انتخابات ۷ ام ژوئن در معرض ریسک قرار گرفته بود.

اردوغان با تاکید براینکه، حزب عدالت و توسعه ۱۳ سال آزگار اقتدار را در دست داشته و برای ۴ سال آینده از ملت صلاحیت گرفته است، تصریح کرد، نتایج انتخابات پیامهای مهم و معانی مختلفی را در کنه خود جای داده است، گفت. بدون شک مهمترین پیام در راستای سازمان تروریستی تجزیه طلب و ساختار آتی می باشد. ملت عزیزمان و در راس مردم منطقه به آنهایی که می خواستند در پی انتخابات ۷ ام ژوئن با اسلحه، بمب، خشونت، خون، اشک چشم و چهره سیاه تروریزم بر روی ترکیه سایه بیفکنند، پاسخ قوی داده است.

اردوغان افزود، ملتمان با انتخابات اول نوامبر اراده خود در راستای حراست از اتحاد، یکپارچگی و تمامیت ارضی کشورمان را در میان گذاشت، بر این باور هستم که همه این اراده را محترم خواهند شمرد.

رئیس جمهور در بیانیه خود ضمن گفتن تبریک به احمد داووداوغلو نخست وزیر ترکیه، از تمامی افراد ملت که اراده خود را در میان گذاشته و از آینده ترکیه و اهداف سال ۲۰۲۳ حراست می کنند، سپاسگزاری کرد.

منبع: تی آر تی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا