خبر های جدید

سیسی به ادعای داعش پاسخ داد

سیسی به ادعای داعش پاسخ داد

رییس جمهور مصر اقدام داعش در پذیرفتن مسؤولیت سقوط هواپیمای روسیه در آسمان شبه جزیره سینا را تبلیغاتی و با هدف ضربه زدن به وجهه مصر دانست.”عبد الفتاح السیسی” تأکید کرد که اوضاع در سینا به ویژه منطقه ای که هواپیمای مسافربری روسیه درآن سقوط کرد، کاملا تحت کنترل قرار دارد.

سیسی به رادیو بی بی سی گفت: ” همه طرف هایی که به این قضیه توجه می کنند، می توانند دراین تحقیقات مشارکت داشته باشند”. به گفته کارشناسان، پخش شدن لاشه هواپیما و اجساد سرنشینان در مساحتی وسیع، نشان دهنده این است که هواپیما در هوا متلاشی شده است.

رئیس جمهور مصر این اظهارات را پس از آن ایراد کرد که رئیس سازمان اطلاعات ملی آمریکا گفته بود که احتمال نمی رود که داعش در ساقط کردن هواپیمای روسی در منطقه سینای شمالی دست داشته باشد. پیش از این یک مسؤول شرکت هواپیمایی متروجت روسیه اعلام کرده بود که تنها احتمالی که وجود دارد، این است که یک عامل خارجی موجب سقوط هواپیما شده باشد.

با این حال “الکسنادر نیراجکو” رئیس سازمان هواپیمایی روسیه از این شرکت انتقاد وتاکید کرد که هنوز اظهار نظر درباره این موضوع زود است، و این اظهارات برهیچ واقعیتی مبتنی نیست.

http://fa.shafaqna.com/news/48757

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا