معماری
خانه ---> خبر های جدید ---> فهرست انتخاباتی حامی السیسی پیشتاز مرحله دوم انتخابات پارلمانی مصر
انتخابات پارلمانی مصر

فهرست انتخاباتی حامی السیسی پیشتاز مرحله دوم انتخابات پارلمانی مصر

فهرست انتخاباتی حامی السیسی پیشتاز مرحله دوم انتخابات پارلمانی مصر

گزارش‌های غیر رسمی حاکی است فهرست در عشق مصر که از حامیان اصلی رئیس جمهور این کشور به شمار می‌رود پیشتاز مرحله دوم انتخابات پارلمانی است. کمیته قضائی ناظر بر انتخابات پارلمانی مصر اعلام کرده که نتایج دور اول از مرحله دوم انتخابات پارلمانی این کشور روز چهارشنبه (امروز) مشخص خواهد شد.

پایگاه خبری «عربی 24»، گزارش داد که بر اساس این خبر شواهد حاکی است فهرست «در عشق مصر» [فی حب مصر] که از حامیان عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر به شمار می‌رود مانند مرحله اول انتخابات، پیروز انتخابات پارلمانی خواهد بود.

بر اساس این خبر بعد از در عشق مصر، حزب مستقبل الوطن[ آینده کشور] و «مصریین الاحرار» [ مصری های آزاده] در رده‌های بعدی قرار دارند و حزب النور بار دیگر شکست سنگینی متحمل شده است.

به گفته کارشناسان در این مرحله از انتخابات نتایج دور اول تکرار خواهد شد و ترتیب پیروزهای انتخابات مانند مرحله اول خواهد بود.

اولین دور از دومین مرحله انتخابات پارلمانی مصر در 13 استان برگزار شده است و 2 هزار و 872 نامزد در انتخابات حضور پیدا کرده‌اند که 222 کرسی به نامزدهای مستقل اختصاص پیدا خواهد کرد و 60 کرسی از آن فهرست‌های انتخاباتی در 102 حوزه اخذ رأی خواهد شد.

پیشتر کمیته عالی انتخابات مصر اعلام کرده بود در مرحله اول انتخابات پارلمانی مصر که در دو نوبت برگزار شده، 273 نماینده وارد پارلمان این کشور شده‌اند.

مرحله اول انتخابات پارلمانی مصر در دو نوبت در 14 استان برگزار شد که 27 میلیون واجد شرایط رأی دهی می‌توانستند در این رأی گیری حضور داشته باشند.

مصر با 88 میلیون جمعیت بزرگترین کشور عربی است که پارلمانش 596 کرسی دارد و قرار است 448 نماینده بر اساس قانون فردی و 120 نفر بر اساس فهرست‌های انتخاباتی انتخاب شوند و 28 نفر به وسیله عبدالفتاح السیسی انتخاب و راهی پارلمان خواهند شد.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13940904000485

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

تلگرام نوگرا »»» مطالب سایت + عکس + کلیپ + نوشته های کوتاه متنوع + با ما همراه باشید . eslahe@

قالب وردپرس