خبر های جدید

ائتلاف نظامی کشورهای اسلامی علیه تروریسم

ائتلاف نظامی کشورهای اسلامی علیه تروریسم

سی و چهار کشور اسلامی اقدام به تشکیل یک ائتلاف نظامی به رهبری عربستان سعودی جهت مبارزه با تروریسم کردند.   ۳۴ کشور اسلامی طی بیانیه مشترکی اعلام کردند در راستای مفاد توافقنامه سازمان همکاری های اسلامی مبنی بر مبارزه با تمام اشکال و مظاهر تروریسم، از بین بردن اهداف و علل آن و عمل به وظیفه امت در مقابل شرارت های گروه های تروریستی که بر روی زمین به فساد، خراب کاری، کشتار و ارعاب شهروندان دست زده اند تصمیم گرفته اند یک ائتلاف نظامی اسلامی به رهبری عربستان سعودی تشکیل دهند.

دراین بیانیه ضمن تاکید بر تحول برنامه و مکانیزم ضد تروریسم، از کشورها و سازمان های بین المللی خواسته شده برای مبارزه به این پدیده و برقراری صلح و امنیت بین المللی با این ائتلاف همکاری کنند.

کشورهای عضو این ائتلاف عبارتند از: عربستان سعودی، ترکیه، اردن، امارات متحده عربی، پاکستان، بحرین، بنین، بنگلادش، چاد، توگو، تونس، جیبوتی، سنگال، سودان، سیرالئون، سومالی، گابن، گینه، فلسطین ، جمهوری فدرال اسلامی کومور، قطر، ساحل عاج، کویت، لبنان، لیبی، مالدیو، مالی، مالزی، مصر، مراکش ،جمهوری اسلامی موریتانی، نیجر، نیجریه و یمن.

براساس بیانیه مذکور ۱۰ کشور دیگر از جمله اندونزی موافقت خود را برای مشارکت در ائتلاف مذکور اعلام کرده و به زودی اقداماتی لازم را انجام خواهند داد.

منبع: خبرگزاری آناتولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا