خبر های جدید

اردوغان: بحران سوریه بدون ایجاد مناطق حائل حل و فصل نخواهد شد

اردوغان: بحران سوریه بدون ایجاد مناطق حائل حل و فصل نخواهد شد

رئیس جمهور ترکیه هشدار داد که صبر و تحمل آنکارا نسبت به بحران سوریه شاید تمام شود و ترکیه احتمالا مجبور به اتخاذ اقدامی خواهد شد. رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه امروز پنج شنبه در سخنانی گفت: صبر و طاقت آنکارا نسبت به بحران سوریه شاید لبریز شود و ترکیه ممکن است مجبور به اتخاذ اقدام گردد.

وی از سازمان ملل خواست تا آنچه را که “پاکسازی قومی” در سوریه عنوان کرده، متوقف کند. اردوغان در ادامه سازمان ملل را متهم کرد که به جای اقدام برای جلوگیری از ادامه خونریزی در سوریه، تنها ترکیه را برای پذیرش مهاجران و آوارگان سوری بیشتر تحت فشار قرار می دهد.

اردوغان در سخنانی در یک همایش تجاری در آنکارا گفت: این احتمال وجود دارد که موج جدید از آوارگان در صورت ادامه حملات هوایی به بیش از ۶۰۰ هزار نفر برسد. ما برای این شرایط در حال آماده شدن هستیم. اردوغان اظهار داشت: ما تا این لحظه صبر و تحمل کرده ایم و در صورت لبریز شدن صبر و تحمل، اقدام لازم را انجام خواهیم داد.

رئیس جمهور ترکیه افزود: بحران سوریه بدون ایجاد مناطق حائل حل و فصل نخواهد شد.

یک وبسایت خبری یونانی روز دوشنبه فاش کرد که اردوغان در دیدار با ژان کلود یونکر رئیس کمیسیون اروپا و دونالد تاسک رئیس شورای اروپا هشدار داده است که اگر اتحادیه اروپا قرارداد بهتری را برای کمک به مدیریت بحران آوارگان به ترکیه پیشنهاد ندهد، آنکارا موج فزاینده ای از مهاجران را به سوی اروپا گسیل خواهد داشت.

منبع: تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا