خبر های جدید

تظاهرات گسترده مصری‌ها علیه وضعیت اقتصادی و خفقان سیاسی

تظاهرات گسترده مصری‌ها علیه وضعیت اقتصادی و خفقان سیاسی

مردم استان‌های مختلف مصر با برگزاری تظاهرات در محکومیت گرانی و افزایش قیمت‌ها، آزادی زندانیان سیاسی و توقف بازداشت اداری معترضان را خواستار شدند. به نقل از سایت شبکه خبری الجزیره، تظاهرکنندگان مصری‌ پس از اقامه نماز جمعه در استان قاهره و مناطق مختلف الجیزه نسبت به افزایش قیمت‌ها تجمع کردند.

همچنین در شهر “العدوه” در استان الشرقیه، زادگاه محمد مرسی،‌ رئیس جمهور برکنار شده مصر نیز تظاهرات مشابهی برگزار شد و معترضان با در دست داشتن تصاویر مرسی، نسبت به کشتار صدها معترض در میدان “رابعه العدویه” قاهره در جریان “کودتای نظامی” تابستان ۲۰۱۳ انتقاد کردند.

‌در مناطق “الرمل” و “العواید” در استان اسکندریه و منطقه “برکه السبع” در استان منوفیه نیز تظاهراتی در این راستا برگزار شد.

در جریان تظاهرات روز جمعه مصر معترضان شعارهایی برای برکناری دولت سیسی و بازگشت روند دموکراسی سر داده و وضعیت اقتصادی وخیم کشور را محکوم کردند و با در دست داشتن تصاویر معتزضان بازداشت شده، آزادی آنها و توقف روند بازداشت معترضان و مخالفان را خواستار شدند.

مسئولان مصر محدودیت‌های شدیدی را برای تظاهرات اعمال می‌کنند و این امر موجب کاهش تظاهرات شده است. طبق برخی گزارش‌ها نزدیک به ۵۰ هزار مخالف در حال حاضر در زندان‌های مختلف مصر به سر می‌برند.

منبع: پایگاه خبری تحلیلی هدانا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا