خبر های جدید

وزیر دادگستری مصر در پی اهانت به پیامبر اسلام(ص) برکنار شد

وزیر دادگستری مصر در پی اهانت به پیامبر اسلام(ص) برکنار شد

وزیر دادگستری مصر به خواست شریف اسماعیل، نخست وزیر این کشور از سمت خود برکنار شده است. به گزارش پرس تی وی، احمد الزند در پی اهانت به پیامبر اکرم (ص) برکنار شد.

وزیر دادگستری مصر جمعه (۲۱ اسفند) در یک برنامه تلویزیونی راجع به خبرنگاران گفته بود: «من هر کسی را که علیه دولتی اقدامی کند، زندانی می‌کنم. اگر جای اینها (خبرنگاران) زندان نیست، پس کجاست؟ من هر کسی را که علیه دولت اقدامی بکند حتی اگر پیامبر اسلام باشد، زندانی می‌کنم.»

سخنان الزند اعتراض بسیاری را در شبکه‌های اجتماعی و همچنین کشورهای عربی در پی داشت و بسیاری خواستار محاکمه او شدند. زند با بیان اینکه کلمه «پیامبر» را به صورت نمادین به کار برده و قصد اهانت به ایشان را نداشته است درصدد عذرخواهی برآمد.

با این وجود، الازهر در بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد اهانت به پیامبر در رسانه‌ها هر چند ناخواسته باشد پذیرفتنی نیست.

نبیه الوحش یکی از وکلای مصر که از الزند به دستگاه قضایی شکایت کرده است، در یک کنفرانس خبری گفت: «الزند در اظهارات خود هم تهدید به قتل ۱۰ هزار نفر از نیروهای اخوان المسلمین کرده و هم به پیامبر اسلام (ص) توهین روا داشته است و باید فوراً عزل شود زیرا سوگند قانون اساسی را نقض کرده است.»

قطب العربی، معاون سابق دبیر کل شورای عالی رسانه‌های مصر نیز اعلام کرد: «تمایل الزند به زندانی کردن برخی خبرنگاران که تخلفات و فساد وی را فاش کرده‌اند، بیانگر دشمنی وی با رسانه‌ها است و البته الزند به دشمنی با رسانه‌ها معروف و مشهور است.»

العربی گفت: «دشمنی و کینه‌ورزی الزند با رسانه‌ها مغایر با قانون اساسی است، زیرا طبق قانون اساسی هیچ خبرنگاری به علت افشای واقعیت‌ها نباید زندانی شود.» حازم حسنی، استاد علوم سیاسی دانشگاه قاهره نیز خواستار محاکمه الزند شد و گفت: «الزند هنگام تهدید خبرنگاران چرا باید از پیامبر اسلام (ص) نام ببرد؟»

منبع:شفقنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا