خبر های جدید

قرضاوى: السیسى اختیارى از خود ندارد و مردم مصر مى‌توانند با تظاهرات او را سرنگون کنند

قرضاوى: السیسى اختیارى از خود ندارد و مردم مصر مى‌توانند با تظاهرات او را سرنگون کنند

دکتر یوسف قرضاوی اندیشمند مصرى با بیان اینکه عبدالفتاح السیسی اختیارى از خود نداشته و تابع قدرت‌های خارجی است گفت مردم این کشور با وحدت و تظاهرات پیوسته مى‌توانند او را سرنگون کنند.

علامه دکتر یوسف قرضاوی رئیس اتحادیه جهانى علماى مسلمان در استانبول ضمن دعوت از مردم مصر براى شرکت در تظاهرات امروز در این کشور، اظهار داشت: السیسی اختیارى از خود نداشته، بلکه تابع قدرت‌هاى خارجی است و درحال حاضر مصر توسط کشورهای غربی اداره می‌شود.

وی افزود: اگر تمام مردم مصر برای آزادی خود در خیابان‌های مصر قیام کنند، کسی نمى‌تواند با آنها مقابله کند، اما حقیقت این است که وحدت میان آنان وجود ندارد.

شیخ قرضاوی ضمن موفقیت‌آمیز دانستن اجلاس سران کشورهاى همکارى اسلامی در استانبول، تصریح کرد: در هنگام سخنرانى رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در این اجلاس احساس کردم که این امت رو به خیر و عافیت است و او این اقدامات را برای تقویت مسلمانان انجام می‌دهد. ان شاءالله صدها میلیون مسلمان از وی پشتیبانی خواهند کرد”.

رئیس اتحادیه جهانى علماى مسلمان با اشاره به پشتیبانی ترکیه از مسائل اسلامی تاکید کرد: “این کشور اسلامى به آنچه می‌گوید عمل کرده و همچنین تلاش می‌کند وظیفه خود را ادا کرده و از مسئولیت فرار نکند. ترکیه از حق شهداى کاروان آزادی دفاع کرد و از موضع خود کوتاه نیامد و همچنین به صورت جدى خواهان رفع محاصره نوار غزه بوده است”.

او ضمن قدردانی از دولت و مردم ترکیه گفت: “ما از کشورهای مختلف در اینجا حاضر شدیم تا از ترکیه جدید به عنوان مدافع اسلام، از رئیس جمهور، نخست‌وزیر، وزرا و مسئولین آن تشکر کنیم. همچنین از مردم ترکیه که در طول تاریخ همواره از حقوق مسلمانان و کشورهای اسلامی دفاع کرده‌ و می‌کنند تقدیر مى‌کنیم”.

شیخ قرضاوی در جشنواره «قدردانی از ترکیه» که توسط سازمان‌هاى مدنى و برخى کشورها از جمعه گذشته تا یکشنبه در استانبول برگزار شد شرکت کرد. در این همایش او و دیگر شرکت‌کنندگان، از جمله خالد مشعل از رهبران جنبش حماس فلسطین از ترکیه به “عنوان مدافع دائمى امت اسلامی” تشکر کردند.

منبع: خبرگزاری آناتولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا