به کانال تلگرامی نوگرا بپیوندید»»» @eslahe کانال نوگرا @eslahe
خبر های جدید

قرضاوى: السيسى اختيارى از خود ندارد و مردم مصر مى‌توانند با تظاهرات او را سرنگون كنند

قرضاوى: السيسى اختيارى از خود ندارد و مردم مصر مى‌توانند با تظاهرات او را سرنگون كنند

دکتر یوسف قرضاوی انديشمند مصرى با بيان اينكه عبدالفتاح السیسی اختیارى از خود نداشته و تابع قدرت‌های خارجی است گفت مردم اين كشور با وحدت و تظاهرات پيوسته مى‌توانند او را سرنگون کنند.

علامه دكتر یوسف قرضاوی رئيس اتحاديه جهانى علماى مسلمان در استانبول ضمن دعوت از مردم مصر براى شركت در تظاهرات امروز در اين كشور، اظهار داشت: السیسی اختیارى از خود نداشته، بلکه تابع قدرت‌هاى خارجی است و درحال حاضر مصر توسط کشورهای غربی اداره می‌شود.

وی افزود: اگر تمام مردم مصر برای آزادی خود در خیابان‌های مصر قیام کنند، کسی نمى‌تواند با آنها مقابله كند، اما حقیقت این است كه وحدت میان آنان وجود ندارد.

شیخ قرضاوی ضمن موفقيت‌آميز دانستن اجلاس سران كشورهاى همكارى اسلامی در استانبول، تصریح کرد: در هنگام سخنرانى رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در این اجلاس احساس کردم که این امت رو به خیر و عافیت است و او این اقدامات را برای تقویت مسلمانان انجام می‌دهد. ان شاءالله صدها میلیون مسلمان از وی پشتیبانی خواهند كرد”.

رئيس اتحاديه جهانى علماى مسلمان با اشاره به پشتیبانی ترکیه از مسائل اسلامی تاکید کرد: “اين كشور اسلامى به آنچه می‌گوید عمل كرده و همچنين تلاش می‌کند وظیفه خود را ادا کرده و از مسئولیت فرار نکند. تركيه از حق شهداى کاروان آزادی دفاع کرد و از موضع خود کوتاه نیامد و همچنین به صورت جدى خواهان رفع محاصره نوار غزه بوده است”.

او ضمن قدردانی از دولت و مردم ترکیه گفت: “ما از کشورهای مختلف در اينجا حاضر شدیم تا از ترکیه جدید به عنوان مدافع اسلام، از رئیس جمهور، نخست‌وزیر، وزرا و مسئولین آن تشکر کنیم. همچنین از مردم ترکيه که در طول تاریخ همواره از حقوق مسلمانان و کشورهای اسلامی دفاع کرده‌ و می‌کنند تقدير مى‌کنیم”.

شیخ قرضاوی در جشنواره «قدردانی از ترکیه» كه توسط سازمان‌هاى مدنى و برخى كشورها از جمعه گذشته تا يكشنبه در استانبول برگزار شد شرکت کرد. در اين همايش او و ديگر شركت‌كنندگان، از جمله خالد مشعل از رهبران جنبش حماس فلسطين از ترکیه به “عنوان مدافع دائمى امت اسلامی” تشکر کردند.

منبع: خبرگزاری آناتولی

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا
بستن