خبر های جدید

فلسطینی‌ها تصاویر نتانیاهو و محمود عباس را همزمان آتش زدند

در اعتراض به ادامه محاصره غزه و قطعی برق
فلسطینی‌ها تصاویر نتانیاهو و محمود عباس را همزمان آتش زدند

شماری از فلسطینی های اهل غزه در اعتراض به ادامه قطعی برق و آتش گرفتن خانه ای در نوار غزه در نتیجه استفاده از شمع که به کشته شدن سه کودک عضو یک خانواده فلسطینی انجامید عکس های محمود عباس و بنیامین نتانیاهو را آتش زدند.

شماری از فلسطینی های اهل غزه در اعتراض به ادامه محاصره و اتش گرفتن خانه ای در نوار غزه که به کشته شدن سه عضو یک خانواده فلسطینی انجامید عکس های محمود عباس رییس تشکیلات خودگردانی فلسطین و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی را آتش زدند.

روز گذشته خانه‌ای متعلق به یک فلسطینی به نامه الهندی اهل اردوگاه آوارگان جبالیا در شمال نوار غزه آتش گرفت و سه کودک این خانواده در آتش سوختند. ماجرا از این قرار بوده که به دلیل قطع برق اعضای خانواده مجبور به استفاده از شمع شدند و براثر بی احتیاطی کودکان شمع واژگون شده و خانه را در آتش سوزاند. در پی این آتش سوزی سه کودک خانواده به دلیل خفگی و سوختگی شدید در دم جان باختند.

قطعی برق که در نتیجه محاصره کشنده ای است که رژیم صهیونیستی از سال ۲۰۰۶ تاکنون بر غزه تحمیل کرده تاکنون پیامدهای ناگواری را برای جامعه فلسطینی اهل غزه به همراه داشته است.

فلسطینی های خشمگین که در جبالیا دست به تظاهرات زدند تصویر محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان فلسطین را به همراه تصویر نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به این دلیل اتش زدند که معتقد بودند او در این محاصره همدست صهیونیست ها ست.

تشکیلات خودگردان به عنوان نماینده فلسطینی ها در مجامع بین المللی تاکنون هیچ کاری برای غزه ای ها نکرده چون رهبران آن خصوصا محمود عباس معتقد هستند که اهالی غزه نمی بایست در انتخابات سال ۲۰۰۶ گروهی غیر از گروه فتح (که رهبری ان را خود وی برعهده دارد) انتخاب می کردند.

مردم نوار غزه در انتخابات پارلمانی سال ۲۰۰۶ به نمایندگان وابسته به جریان های مقاومت خصوصا حماس رای دادند و از همان زمان این منطقه تحت محاصره رژیم صهیونیستی قرار گرفت.

جناح سیاسی جنبش فتح و تشکیلات خودگردان تحت نظارت محمود عباس است که اسراییل را به رسمیت می شناسند و معتقدند برای احقاق حقوق فلسطینی ها تنها از راه مذاکره می توان آن را محقق کرد.

منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا