خبر های جدید

استادیوم المپیک آتن برای اقامه نماز عید فطر در اختیار مسلمانان قرار گرفت

استادیوم المپیک آتن برای اقامه نماز عید فطر در اختیار مسلمانان قرار گرفت

استادیوم المپیک برای اقامه نماز عید فطر در پایان ماه مبارک رمضان در اختیار مسلمانان قرار گرفته است. وزیر فرهنگ، آموزش و امور مذهبی یونان اعلام کرد که «استادیوم صلح و دوستی» در «نئو فالیرو» و «استادیوم المپیک» در «ماروسی» برای برگزاری نمازهای جماعت در ماه مبارک رمضان در اختیار مسلمانان قرار می گیرد.

این استادیوم ها در «آتن»همچنین مکان هایی برای برگزاری نماز عید فطر در پایان ماه مبارک رمضان به مسلمانان داده شده است. مقامات آتن اعلام کردند که این مکان ها برای احترام به حقوق بشر و آزادی های دینی در اختیار مسلمانان قرار داده شده است.

این تصمیم در پی تلاش مسلمانان برای داشتن مکانی در ماه مبارک رمضان اتخاذ شد تا بتوانند مناسک عبادی خود را در این ماه در آن به جای آورند. به مسلمانان در دیگر مناطق یونان نیز سفارش شده تا با مقامات محلی برای پیدا کردن مکان هایی برای عبادت تماس بگیرند.

این در حالی است که هنوز مسلمانان آتن حتی یک مسجد برای برگزاری نمازهای یومیه خود ندارند و علیرغم وعده دولت یونان به مسلمانان برای احداث اولین مسجد در شهر «آتن» این وعده همچنان به تعویق افتاده است. اقلیت رو به رشد مسلمانان ساکن آتن سال هاست که در انتظار ساخت اولین مسجد شهرشان هستند.

دولت نیز برخلاف اعتراضات گسترده کلیسای قدرتمند ارتدوکس، متعهد شده بود تا برای مسلمانان این شهر مسجدی احداث کند اما تاکنون هیچ گونه اقدامی در این باره صورت نگرفته است.

به دلیل نبود مسجد ده ها هزار نفر از مهاجران مسلمان نمازهایشان را در خانه های شخصی می خوانند و مجبورند برای مراسم عروسی، تشییع جنازه و دیگر مراسم خود صدها کیلومتر تا شمال یونان طی کنند.

منبع: شبستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا