خبر های جدید

طرح جدید دولت مصر برای آشتی با اخوان المسلمین

طرح جدید دولت مصر برای آشتی با اخوان المسلمین

دولت مصر طرح جدیدی را برای آشتی با جماعت اخوان المسلمین ارائه و شروطی را برای تحقق این امر تعیین کرد. «مجدی العجاتی» وزیر امور حقوقی و مجلس نمایندگان با صدور قانون عدالت انتقالی به منظور ایجاد وحدت در جامعه مصری، طرح جدیدی را برای آشتی با جماعت اخوان المسلمین ارائه کرد.

بر اساس این گزارش، این طرح شامل چندین شرط برای اجرای آشتی است از جمله اینکه کسانی که به توافق آشتی می پیوندند نباید دستشان به خون کسی آلوده شده باشد و علاوه بر آن باید خشونت را محکوم کنند.

العجاتی همچنین بر اهمیت وجود «نیات صادقانه» اخوان المسلمین تاکید کرد و گفت که اخوان المسلمین باید به اشتباهات خود اذعان کرده و حملات اخیر در مصر را محکوم کنند.

بر اساس این گزارش، گروه های سیاسی در خصوص حمایت از این طرح یا مخالفت با آن اختلاف نظر دارند و تعدادی از این گروه ها از این طرح دولت به منظور احیای وحدت و پایان دادن به خشونت ها و ریخته شدن خون افراد، استقبال کردند.

در این میان تعدادی از شخصیت ها نیز مخالف آشتی با اخوان المسلمین هستند و در همین رابطه «مالک عونی» مدیر سرویس سیاست خارجی طی اظهاراتی در برنامه صبح بخیر مصر در تلویزیون مصر گفت که آشتی با اخوان المسلمین خیانت است و تمامی اقدامات صورت گرفته در دو سال گذشته را نابود می سازد.

منبع: تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا