خبر های جدید

اسلام به برنامه درسی مدارس فنلاند افزوده شد

اسلام به برنامه درسی مدارس فنلاند افزوده شد

تمام مدارس فنلاند موظف شده‌اند در صورت داشتن حداقل سه دانش‌آموز مسلمان، درس مطالعات اسلامی ارائه دهند.

دانش‌آموزان مدارس ابتدایی فنلاند سال تحصیلی جدید را با یک برنامه تحصیلی جدید ملی آغاز کرده‌اند. تمام مدارس فنلاند موظف شده‌اند در صورت داشتن حداقل سه دانش‌آموز مسلمان، درس مطالعات اسلامی ارائه دهند تا این دانش‌آموزان به جای درس مطالعات دینی مسیحیت لوتران ایونجلیک (دین اکثریت فنلاند) در کلاس درس اسلام شرکت کنند.

تاکنون دروسی در مورد اقلیت‌های دینی از جمله اسلام نیز در برنامه درسی کودکان فنلاند وجود داشت، اما اکنون برای اولین‌بار درس مطالعات اسلامی در برنامه درسی جدید ارائه شده است.داین تغییر به آن معنا است که اسلام به عنوان یک موضوع درسی به اندازه دیگر موضوعات درسی مورد توجه قرار گرفته است.

این درس در سه بخش «رابطه شخص با دین خود»، «تنوع دینی در جهان» و «اصول زندگی خوب» مطالب را ارائه می‌کند که دروس دیگر ادیان مانند مسیحیت کاتولیک و یهودیت نیز همین سرفصل‌ها را دارا هستند. این درس جدید با هدف توانمندسازی دانش‌آموزان امروز برای مواجهه با مسائل جامعه فنلاند در قرن بیست و یکم ارائه شده است.

محتوای درس اسلام برای کلاس‌های اول تا نهم شامل مباحثی مانند تأثیر تاریخی اسلام بر فرهنگ اروپایی، اسلام سیاسی، گفت‌وگوی بین ادیان و دین در رسانه و فرهنگ عموم خواهد بود.

منبع: ایکنا

‫۲ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا