خبر های جدید

واکنش اخوان‌المسلمین به طرح آمریکا

 واکنش اخوان‌المسلمین به طرح آمریکا

جماعت اخوان‌المسلمین مصر ضمن محکوم کردن طرح آمریکا برای درج نام این گروه در فهرست «سازمان‌های تروریستی»، درباره پیامدهای این تصمیم هشدار داد. «تد کروز» سناتور جمهوری‌خواه آمریکا پیشنهاد درج نام اخوان‌المسلمین در فهرست سازمان‌های تروریستی را مطرح کرده است.

«طلعت فهمی» سخنگوی اخوان‌المسلمین در این باره گفت که این پیشنهادات در راستای تلاش‌های نظام مصر و لابی صهیونیستی برای اعمال فشار بر انگلیس و آمریکا و دیگر کشورها جهت به رسمیت شناختن «نظام کودتا در مصر» صورت می‌گیرد.

فهمی درباره هر گونه تلاش برای درج نام بزرگ‌ترین گروه اسلامی میانه‌رو جهت در فهرست سازمان‌های تروریستی هشدار داد و گفت که این کار به تنش بیشتر منجر خواهد شد. وی ابراز امیدواری کرد که آمریکا خود را بیشتر از این وارد پارادوکس نکند که از یک سو دم از دموکراسی و آزادی می‌زند و از سوی دیگر تصمیمات این چنینی اتخاذ می‌کند.

سخنگوی اخوان‌المسلمین همچنین تأکید کرد که همه در جهان از ماهیت اخوان‌المسلمین و مبرا بودن آن از اتهامات تروریستی آگاه هستند.

«مصطفی الفقی» اندیشمند سیاسی مصر نیز در این باره گفت که اقدام کنگره در درج نام اخوان‌المسلمین در فهرست سازمان‌های تروریستی به معنای تعقیب رهبران این جماعت در آمریکاست.

منبع: افکار نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا