خبر های جدید

افزایش شمار قربانیان حمله شیمیایی به خان شیخون سوریه؛ ۵۸ نفر کشته از جمله ۱۱ کودک

افزایش شمار قربانیان حمله شیمیایی به خان شیخون سوریه؛ ۵۸ نفر کشته از جمله ۱۱ کودک

شمار قربانیان «حمله شیمیایی» صبح زود روز سه شنبه به شهر خان شیخون در استان ادلب سوریه به ۵۸ نفر افزایش یافت که ۱۱ نفر آنها کودک هستند. با این حال برخی دیگر از منابع شمار قربانیان را بیشتر اعلام کرده اند.

در اثر این حمله دهها نفر نیز زخمی شده اند. همچنین ساعاتی بعد از این حمله، بیمارستانی که زخمی های این حمله شیمیایی را مداوا می کرد مورد حمله هوایی قرار گرفت.

یکی از پزشکان حاضر در بیمارستان شهر خان شیخون با اشاره به مردمک های کوچک بیماران و عدم واکنش چشمی آنها معتقد است در این حمله از گاز سارین استفاده شده است.

او می گوید: «این بیمارستان در حال حاضر مملو از بیمارانی است که در اثر این نوع حمله شیمیایی بشدت زخمی شده اند. اما این گاز کلر نیست. ما بوی گاز کلر را حس نمی کنیم. ما حملات زیادی با گاز کلر را دیداه ایم. این زخمی مردمک چشمایش خیلی کوچک شده و واکنشی ندارد.»

دیده بان حقوق بشر سوریه به نقل از پزشکان حاضر در محل گفته است که در اثر این حمله علائمی چون غش، استفراغ و خارج شدن کف از دهان در افراد دیده شده است.

دیده بان حقوق بشر سوریه می گوید قادر نیست دقیقا مشخص کند که چه ماده شیمیایی در این حمله استفاده شده است با این حال مرکز رسانه ای ادلب سوریه گفته است که در این حمله از گاز سارین اسفتاده شده که ۲۰ برابر سمی تر از سیانور است.

خبرنگار خبرگزاری فرانسه شاهد مرگ یک دختر جوان و یک زن و دو سالمند در بیمارستان بوده است که کف از دهانشان خارج شده بود. تعدادی از زخمی های این حمله با آمبولانس به ترکیه منتقل شده اند.

پیش از این دولت سوریه از سوی قدرت های غربی متهم شده بود که از گاز سارین در حمله به مخالفان در تابستان سال ۲۰۱۳ در دمشق استفاده کرده که به کشته شده بیش از ۵۰۰ نفر انجامید.

منبع : یورونیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا