خبر های جدید

حکم اعدام برای یکی از رهبران مشهور اخوان‌المسلمین

حکم اعدام برای یکی از رهبران مشهور اخوان‌المسلمین

«وجدی غنیم» و شمار دیگری از اعضای جماعت اخوان‌المسلمین به اعدام محکوم شدند. دادگاه جنایی قاهره امروز (یکشنبه) وجدی غنیم یکی از رهبران مشهور اخوان‌المسلمین را به‌ اتهام تشکیل یک گروه تروریستی به‌طور غیابی به اعدام محکوم کرد.

این دادگاه همچنین شمار دیگری از اعضای اخوان‌المسلمین را در همین پرونده به اعدام محکوم کرد و پرونده آن‌ها را برای تایید به مفتی ارجاع داد.

دولت مصر وجدی غنیم و سایر متهمان این پرونده را به تاسیس یک گروه افراطی که هدفش اخلال در روند اجرای قانون و جلوگیری از فعالیت‌ نهادهای دولتی و عمومی است، متهم کرده بود.

از زمان عزل «مرسی» از قدرت در سال ۲۰۱۳ میلادی، نیروهای پلیس و ارتش این کشور دست‌کم ۱۴۰۰ تظاهرات‌کننده طرفدار مرسی را کشته و بیش از ۱۵ هزار اسلامگرا را سرکوب و زندانی کرده‌اند. تاکنون صدها نفر از هواداران مرسی در پرونده‌های گروهی به اعدام محکوم شده‌اند و سازمان ملل متحد نیز این احکام را «بی‌سابقه در تاریخ معاصر» توصیف کرده است.

سازمان‌‌های بین‌المللی مدافع حقوق بشر هم دولت سیسی را سرکوبگر‌تر از رژیم مبارک دانسته‌اند. دولت کنونی مصر، جماعت اخوان‌المسلمین را «یک گروهک تروریستی» می‌داند.

منبع: تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا