خبر های جدید

اعضای زندانی حماس ممنوع الملاقات شدند

اعضای زندانی حماس ممنوع الملاقات شدند

سخنگوی دفتر کمیته بین المللی صلیب سرخ در غزه اعلام کرد که مقامات اسرائیلی ملاقات با اعضای زندانی حماس را ممنوع کرده‌اند. سهیر زقوت، سخنگوی دفتر کمیته بین المللی صلیب سرخ در غزه اظهار داشت: مقامات اسرائیلی ملاقات با زندانیان غزه‌ای عضو حماس را ممنوع کرده‌اند.

وی ضمن ابراز نگرانی نسبت به بازتاب این تصمیم، گفت: ملاقات هم برای خانواده‌ها هم برای زندانیان بسیار مهم است. این حق را نمی توان کاملا لغو کرد. زقوت افزود: برای یادآوری تعهدات در چارچوب قوانین بین المللی حقوق بشر با مقامات اسرائیلی دیدار می کنم. برای برقراری ارتباط زندانیان غزه‌ای با خویشاوندان خود با آنها در تماس خواهیم بود.

هیات عالی رهبری اسرای حماس نیز این تصمیم اسرائیل را محکوم کرده است. عبدالرحمن شدید، مدیر دفتر بخش رسانه‌ای این هیات با اشاره به اینکه قصد دارند با این تصمیم در خصوص “سربازان اسرائیلی” بر حماس فشار بیاورند، گفت: “این تصمیم، پاسخی است به درخواست خانواده‌های سربازان اسرائیلی که مایلند خویشاوندان زندانیان عضو حماس مجازت شوند”.

گفته می شود تصمیم مذکور فقط شامل زندانیان عضو حماس در نوار غزه است و زندانیان دیگر در کرانه باختری خارج از این تصمیم هستند.

گردان‌های عزالدین اقسام؛ شاخه نظامی حماس از تابستان سال ۲۰۱۴ به این سو ۴ سرباز اسرائیلی را در اختیار خود دارند. این گروه اعلام کرده تا ده‌ها فلسطینی که در جریان توافقنامه مبادله اسرا میان اسرائیل و فلسطین در سال ۲۰۱۱ آزاد و دوباره بازداشت شدند، مجددا آزاد نشوند، درباره سربازان اسرائیلی گفتگو نخواهد کرد.

شایان ذکر است که اسرائیل پیشتر طبق توافق هجدهم اکتبر ۲۰۱۱ با فلسطین، در قبال آزادی گیلاد شالیت، سرباز این کشور که در سال ۲۰۰۶ به اسارت گرفته شده بود ۱۰۲۷ زندانی فلسطینی را آزاد کرده بود.

منبع: آناتولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا