به کانال تلگرامی نوگرا بپیوندید»»» @eslahe کانال نوگرا @eslahe
خبر های جدید

تظاهرات مقابل کاخ سفید در حمایت از مسلمانان میانمار

تظاهرات مقابل کاخ سفید در حمایت از مسلمانان میانمار

صدها نفر مقابل کاخ سفید در واشنگتن در اعتراض به نسل کشی مسلمانان روهینگیا در ایالات آراکان میانمار، توسط ارتش این کشور و شبه نظامیان افراطی بودایی تظاهرات کردند. صدها نفر از مسلمانان آمریکا به دعوت ۱۶ نهاد مدنی این کشور مقابل کاخ سفید در واشنگتن تجمع و به نسل کشی مسلمانان روهینگیا در ایالات آراکان میانمار، توسط ارتش این کشور و شبه نظامیان افراطی بودایی اعتراض کردند.

تظاهرکنندگان از دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا خواستند برای حمایت مردم مسلمان آراکان اقدامات جدی اتخاذ کند.

آنها پلاکاردهایی حاوی مضامینی مانند «نسلی کشی در میانمار را متوقف کنید»، « مسلمانان روهینگیا را نجات دهید»، «در آراکان پاکسازی قومی صورت می گیرد» در دست داشته و شعارهایی علیه دولت و ارتش میانمار سردادند. ارتش میانمار در تاریخ ۲۵ آگوست گذشته حملات خود به منطقه آراکان را آغاز کرد. در این حملات هزاران غیرنظامی آراکانی جان باخته و بیش از ۲۰۰ روستا توسط ارتش و بوداییان افراطی به آتش کشیده شده است.

طبق آخرین گزارش سازمان ملل شمار مسلمانانی که از خشونت‌های ارتش میانمار و بوداییان افراطی گریخته و به اردوگاه‌ها و اقامتگاه‌های موقت در حومه کاکس بازار بنگلادش پناه برده‌اند به ۶۰۳ هزار نفر رسیده است.

از سال ۱۹۷۰ تاکنون ۸۴ درصد از جمعیت ۲ میلیونی مسلمانان آراکان در پی خشونت‌های ارتش میانمار و بوداییان افراطی به کشورهای اطراف گریخته‌اند.

منبع: آناتولی

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا
بستن