خبر های جدید

پزشکان بدون مرز: ۹۴۰۰ مسلمان آراکانی کشته شده‌اند

پزشکان بدون مرز: ۹۴۰۰ مسلمان آراکانی کشته شده‌اند

سازمان پزشکان بدون مرز اعلام کرد در حملات دولت میانمار از تاریخ ۲۵ اوت تا ۲۴ سپتامبر سال گذشته ۹۴۰۰ نفر از مسلمانان آراکان جان باخته اند.

سازمان پزشکان بدون مرز طی گزارشی با عنوان “هیچ کس باقی نماند” اعلام کرد: در اثر خشونت دولت میانمار و بودایی‌های افراطی علیه مسلمانان آراکان از تاریخ ۲۵ اوت تا ۲۴ سپتامبر سال گذشته ۹۴۰۰ نفر کشته شده و ۶۷۰۰ نفر مورد اذیت و آزار قرار گرفتند.

در این گزارش همچنین آمده است:

“مسلمانان آراکان موجود اردوگاه های بنگلادش در دیدار با پزشکان بدون مرز از ظلم و ستم ارتش میانمار، به آتش کشیده شدن خانه هایشان، گذاشتن اجساد مسلمانان در مسیر فرار و فشار روحی و تجاوز جنسی سخن گفتند.

آثار ضرب و شتم بر بدن مسلمانان اراکانی نشانگر خشونت سازمان‌یافته ارتش میانمار و بودایی‌های افراطی است. ظلم و ستم آنها علیه مسلمانان آراکان باعث مرگ و آوارگی ده ها هزار تن از آنان شده است”.

گفتنی است ارتش میانمار از ۲۵ آگوست سال گذشته به بهانه «مبارزه با شبه نظامیان مسلح» حملات خود به منطقه آراکان را آغاز کرده است.

در این حملات هزاران غیرنظامی آراکانی جان خود را از دست داده‌اند، اما به علت ممانعت میانمار از هرگونه تردد در مرز این کشور با بنگلادش آمار دقیقی از تعداد قربانیان در دست نیست.

همچنین بیش از ۳۰۰ روستا توسط ارتش و بوداییهای افراطی به آتش کشیده شده است. ده ها هزار مسلمان آراکان که از روستاهای خود فرار کرده اند تلاش می کنند به مناطق نسبتا امن رفته و یا از راه های غیرقانونی به بنگلادش برسند. از سال ۱۹۷۰ تاکنون ۸۴ درصد از جمعیت ۲ میلیونی مسلمانان آراکان در پی خشونت‌های ارتش میانمار و بودایی‌های افراطی به کشورهای همسایه گریخته‌اند.

منبع:آناتولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا