خبر های جدید

ماکرون: به تمام زنان محجبه احترام می‌گذارم/ اسلام واقعی به معنای افراط‌گرایی نیست

ماکرون: به تمام زنان محجبه احترام می‌گذارم/ اسلام واقعی به معنای افراط‌گرایی نیست

رئیس جمهوری فرانسه ضمن تاکید بر این که به زنان محجبه احترام می گذارد، خاطر نشان ساخت که اسلام واقعی در تضاد با افراط گرایی است.

«امانویل ماکرون»، رئیس جمهوری فرانسه شامگاه یک شنبه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «بی اف ام» و پایگاه اینترنتی «مدیا پارت» خواستار لزوم احترام به آزادی های مذهبی در این کشور برای محافظت از وحدت جامعه شده و اعلام کرد که به «هر زنی که حجاب می پوشد» احترام می گذارد.

رئیس جمهوری فرانسه با بیان این که به دنبال موج های مهاجرت در جهان طی سال های اخیر، دین اسلام در کشورش به صورت فزاینده ای رو به گسترش نهاده، تاکید کرد که در حال حاضر شمار شهروندان مسلمان فرانسوی بین چهار و نیم میلیون تا شش میلیون نفر هستند.

ماکرون با اعلام این که دین اسلام برای فرانسه یک دین جدید به شمار می آید و بسیاری از شهروندان این کشور نیز از آن می ترسند که دلیل این ترس نیز آن رشد جریان های رادیکال و افراط گرا است، خاطر نشان ساخت که اسلام واقعی به معنای افراط گرایی نیست و خطاب به شهروندان مذکور نیز اظهار داشت: به آنها می گویم که باید به آزادی عقیده احترام گذاشت تا متحد باقی بمانیم.

رئیس جمهوری فرانسه در پاسخ به پرسشی در رابطه با پوشش حجاب نیز تصریح کرد: به هر زنی که حجاب (روسری) می پوشد احترام می گذارم و فرانسوی ها نیز باید بدان احترام بگذارند، از حامیان ممنوعیت حجاب نیستم.

منبع:شفقنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا