خانه ---> خبر های جدید ---> پيگيري انحلال مجلس تقلبي با ابزارهاي قانوني

پيگيري انحلال مجلس تقلبي با ابزارهاي قانوني

انحلال مجلس و انتخابات تقلبي با ابزارهاي قانوني پيگيري مي‌شود

اخوان‌المسلمون مصر با اشاره به تلاش ‌هاي احزاب مخالف مصر براي انحلال پارلمان جديد اين كشور گفت: سلب مشروعيت از پارلمان تقلبي بايد با ابزارهاي قانوني و حقوقي ادامه يابد.

"عصام العريان " در گفت‌وگو با شبكه تلويزيوني "الجزيره " قطر اظهار داشت كه حكومت مصر در انتخابات پارلماني اخير سياست كنار زدن و به حاشيه راندن همه نيروها و احزاب مخالف واقعي را در دستور كار قرار داد.

وي افزود: حكومت مصر براي در انحصار گرفتن مجلس مردم به زورگيري و خريد با حمايت دستگاه امنيتي اقدام كرد.

گروههاي مخالف از جمله اخوان‌المسلمون در روز انتخابات پارلماني از تقلب گسترده دولت به نفع حزب ملي حاكم خبر دادند كه باعث ناكامي نامزدهاي مخالف بويژه گروه اخوان‌المسلمين و پيروزي نامزدهاي حزب ملي حاكم به رياست حسني مبارك منجر شد.

در پي اين امر، گروه اخوان‌المسلمون دور دوم انتخابات را به خاطر تقلب گسترده تحريم كرد.

العريان خواهان اتحاد نيروها و جريان‌هاي ملي مصر در قالب يك مجموعه كاري ملي و مخلصانه شد و افزود: سياست حكومت مصر در به حاشيه راندن نيروها و احزاب مخالف واقعي در كشور به دو نتيجه منجر شده است، نخست اينكه اين احزاب و گروهها را با وجود تلاش حكومت براي گسستن، فلج كردن و ايجاد تفرقه بين آنها به سمت اتحاد سوق داد و دوم اينكه، باعث انسجام و همبستگي مردم با اين نيروها و احزاب شد.

وي با اشاره به اينكه اقدامات حكومت مصر در انتخابات اخير پارلماني جلوي اعمال خواست و اراده مردمي در اين كشور را گرفت، افزود: اين اقدام، انحصار روشن به شمار مي‌رود كه اجازه رشد طبيعي جريان سياسي در مصر را نمي‌دهد.

العريان سخنان رهبر گروه اخوان‌المسلمون مبني بر توسل به همه ابزارهاي قانوني و مسالمت‌آميز را خط مشي همه نيروها و جريان‌هاي مخالف براي مقابله با حكومت مصر دانست.

وي گفت: اقدام حكومت مصر در خشكاندن حيات سياسي باعث مي‌شود كه مردم اين سوال را از خود بپرستند اگر اين سرنوشت زندگي آنها است پس چرا خودشان براي بازپس‌گيري زندگي خود اقدام نكنند؟

به گفته عضو دفتر ارشاد گروه اخوان‌المسلمون، سلب مشروعيت از پارلمان تقلبي بايد با ابزارهاي قانوني و حقوقي در راستاي ابطال انتخابات پارلماني اخير و برگزاري دوباره آن به منظور مقابله با سياست حزب ملي حاكم عليه همه اقشار مردم مصر، باشد.

وي تاكيد كرد: نيروها و احزاب مخالف نقش تاثيرگذار و پايگاه مردمي مشخص و راهبردي خود را دارند به گونه‌اي حذف آنها امكان پذير نيست.

العريان گفت: هدف گروه اخوان‌المسلمون اتحاد نيروها و جريان‌هاي ملي براساس مباني مشترك و اهداف واحدي براي مقابله با سياست تقلب و انحصار‌طلبي كنار زدن از صحنه سياسي است.

وي تاكيد كرد: نهادهاي دولتي ملك خصوصي حزب ملي حاكم نيست بلكه متعلق به كشور مصر است و ما به عنوان ملت مصر، بخشي از اين كشور هستيم و وظيفه ما است تا به دست اندازي‌ها بر اين نهادها كه با ابزارهاي غيرقانوني صورت مي‌گيرد، پايان دهيم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

تلگرام نوگرا »»» مطالب سایت + عکس + کلیپ + نوشته های کوتاه متنوع + با ما همراه باشید . eslahe@