خانه ---> خبر های جدید ---> نمايندگان مسلمانان و يهوديان آمريكا به تركيه سفر كردند.

نمايندگان مسلمانان و يهوديان آمريكا به تركيه سفر كردند.

نمايندگان مسلمانان و يهوديان آمريكا به تركيه سفر كردند.

دو تن از نمايندگان ويژه وزارت امور خارجه آمريكا، در راستاي القاي حس علاقه به يهوديان و مسيحيان در جوامع مسلمان از كشورهاي تركيه، جمهوري آذربايجان و اسپانيا ديدار مي‌كنند.

آناتولي تركيه: "فرح پانديت " نماينده ويژه جوامع مسلمان وابسته به وزارت امور خارجه آمريكا و "هانا روسن تال " نماينده ويژه مبارزه با دشمني با يهوديان اين وزراتخانه در تاريخ 10 الي 17 مارس سال جاري به كشورهاي تركيه، جمهوري آذربايجان و اسپانيا سفر مي‌كنند.

در بيانيه وزارت امور خارجه آمريكا پيرامون اين سفر آمده است كه نمايندگان ويژه آمريكا در خلال ديدار از تركيه با مقامات دولت آنكارا، رهبران برخي نهادهاي غيردولتي در زمينه ديالوگ بين اديان گفتگو مي‌كنند.

نمايندگان مذكور در خلال سفر خود به جمهوري آذربايجان و اسپانيا نيز به معرفي برنامه "2011 ساعت عليه نفرت " كه با هدف خاتمه دادن به نفرت مردم جهان از آمريكا تهيه و آماده شده، پرداخته و در اين كشورها نيز تماس‌هايي با نمايندگان نهادهاي غيردولتي و نهادهاي مرتبط با ديالوگ بين اديان خواهند داشت.

كارشناسان مسائل منطقه هدف اين سفر به اصطلاح فرهنگي را القاي حس علاقه به يهوديان و مسيحيان در كشورهايي مانند تركيه كه در ظاهر در جبهه غرب قرار دارد، عنوان مي‌كنند.

اين در حالي است كه به دنبال ماجراي كشتي مرمره آبي كه در خلال حمل كمك‌هاي انسان‌دوستانه به مردم غزه در ماه مي گذشته مورد شبيخون كماندوهاي صهيونيستي قرار گرفته و طي اين حمله ددمنشانه 9 تن از شهروندان تركيه به شهادت رسيدند، نفرت مردم تركيه از آمريكا و رژيم اشغالگر قدس به شدت افزايش يافته و اينك غرب براي فرونشاندن اين نفرت به تكاپو افتاده است.

برگرفته از فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

تلگرام نوگرا »»» مطالب سایت + عکس + کلیپ + نوشته های کوتاه متنوع + با ما همراه باشید . eslahe@