خبر های جدید

نمایندگان مسلمانان و یهودیان آمریکا به ترکیه سفر کردند.

نمایندگان مسلمانان و یهودیان آمریکا به ترکیه سفر کردند.

دو تن از نمایندگان ویژه وزارت امور خارجه آمریکا، در راستای القای حس علاقه به یهودیان و مسیحیان در جوامع مسلمان از کشورهای ترکیه، جمهوری آذربایجان و اسپانیا دیدار می‌کنند.

آناتولی ترکیه: "فرح پاندیت " نماینده ویژه جوامع مسلمان وابسته به وزارت امور خارجه آمریکا و "هانا روسن تال " نماینده ویژه مبارزه با دشمنی با یهودیان این وزراتخانه در تاریخ ۱۰ الی ۱۷ مارس سال جاری به کشورهای ترکیه، جمهوری آذربایجان و اسپانیا سفر می‌کنند.

در بیانیه وزارت امور خارجه آمریکا پیرامون این سفر آمده است که نمایندگان ویژه آمریکا در خلال دیدار از ترکیه با مقامات دولت آنکارا، رهبران برخی نهادهای غیردولتی در زمینه دیالوگ بین ادیان گفتگو می‌کنند.

نمایندگان مذکور در خلال سفر خود به جمهوری آذربایجان و اسپانیا نیز به معرفی برنامه "2011 ساعت علیه نفرت " که با هدف خاتمه دادن به نفرت مردم جهان از آمریکا تهیه و آماده شده، پرداخته و در این کشورها نیز تماس‌هایی با نمایندگان نهادهای غیردولتی و نهادهای مرتبط با دیالوگ بین ادیان خواهند داشت.

کارشناسان مسائل منطقه هدف این سفر به اصطلاح فرهنگی را القای حس علاقه به یهودیان و مسیحیان در کشورهایی مانند ترکیه که در ظاهر در جبهه غرب قرار دارد، عنوان می‌کنند.

این در حالی است که به دنبال ماجرای کشتی مرمره آبی که در خلال حمل کمک‌های انسان‌دوستانه به مردم غزه در ماه می گذشته مورد شبیخون کماندوهای صهیونیستی قرار گرفته و طی این حمله ددمنشانه ۹ تن از شهروندان ترکیه به شهادت رسیدند، نفرت مردم ترکیه از آمریکا و رژیم اشغالگر قدس به شدت افزایش یافته و اینک غرب برای فرونشاندن این نفرت به تکاپو افتاده است.

برگرفته از فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا