خبر های جدید

انقلابیون لیبی: اتحادیه اروپا با کناره‌گیری قذافی موافقت کنند

قذافیانقلابیون لیبی: اتحادیه اروپا با کناره‌گیری قذافی موافقت کنند

 

مردم خشمگین لیبی زیر آتش سنگین نیروهای دولتی، از سران اتحادیه اروپا خواستند با کناره‌گیری قذافی از قدرت موافقت کنند.

 

فارس: شبکه بی بی سی در گزارشی تصریح کرد که همزمان با اجلاس اضطراری کشورهای عضو اتحادیه اروپا در بروکسل، انقلابیون لیبی که زیر آتش سنگین نیروهای وفادار به معمر قذافی به شهر "راس لانوف " آمده بودند، از سران این اتحادیه خواستند تا با موافقت جمعی خود بر کناره‌گیری معمر قذافی دیکتاتور لیبی از قدرت تاکید کنند.

 

تاکنون گزارش‌ها این گونه بوده است که ۲۷ عضو اتحادیه اروپا خواستار آن شدند که قذافی باید قدرت را به سرعت واگذار نماید اما خبرهای دیگر بر این اصل استوار بوده که سران اروپایی خواستار استفاده از گزینه سیاسی بجای گزینه نظامی شده‌اند.

 

کشورهای عضو اتحادیه اروپا به منظور چاره اندیشی سریع برای بحران انسانی و سیاسی لیبی، در اجلاس فوری سه روزه در بروکسل پایتخت بلژیک مقر اتحادیه اروپا شرکت کردند.

 

در حال حاضر نیروهای وفادار به معمر قذافی به روی مردم انقلابی لیبی در شهر راس لانوف به شدت آتش گشوده‌اند اما مردم دیگر شهرها به زاویه و راس لانوف سرازیر شده‌اند.

 

بر اساس آخرین خبرها، فرانسه به دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا تاکید کرده است تا به لیبی حمله نظامی شود اما دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا بجز انگلیس از آن حمایت نکردند.

 

برگرفته از فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا