خبر های جدید

تشکیل کشور فلسطین بدون منت امریکا و غرب

تشکیل کشور فلسطین بدون منت امریکا و غرب

 

به گزارش نوگرا  نخست‌وزير دولت منتخب فلسطين در جريان مراسم افتتاح نماي يادبود و ميدان شهداي ناوگان آزادي در غزه تاكيد كرد: ورود كاروان آزادي دو به نوار غزه به معناي زدودن آخرين آثار محاصره نزديك به پنج ساله رژيم صهيونيستي عليه اين منطقه است.

 

"اسماعيل هنيه "  گفت: ورود ناوگان آزادي دو به همراه حاميان خارجي مسأله فلسطين به نوار غزه آثار منفي محاصره را از بين برده و باعث تقويت جايگاه مسأله فلسطين در محافل بين‌المللي خواهد شد.

 

وي در عين حال از اظهارات اخير "بان‌ كي‌مون " دبير كل سازمان ملل متحد كه خواستار ممانعت از سفر كاروان آزادي دو و رسيدن آن به نوار غزه شده بود، ابراز تعجب كرد.

 

كي‌مون در اين سخنان خود از كشورهاي ذيربط سفر كاروان آزادي دو خواسته بود كه از نفوذ خود براي ممانعت از راه اندازي كاروان آزادي جديد كه ممكن است منجر به "درگيري‌هاي خشونت بار " شود، استفاده كنند.

 

نخست وزير دولت منتخب فلسطين خواستار عقب‌نشيني دبيركل سازمان ملل متحد از اين اظهارات خود و اعلام حمايت وي از مسأله فلسطين شد و گفت: وي نبايد از جنايت‌هاي بي‌وقفه رژيم صهيونيستي در حق ملت فلسطين و به ويژه ساكنان نوار غزه چشم پوشي كند.

 

وي افزود: تشكيل كشور آتي فلسطين از رهگذر منت‌كشي براي آمريكا و غرب محقق نخواهد شد، بلكه اين كشور با ايستادگي و فداكاري و جهاد و مقاومت ملت فلسطين و حمايت امت عربي و اسلامي تشكيل خواهد يافت.

 

هنيه ضمن تمجيد مجدد از مصر به خاطر بازگشايي دائمي گارگاه مرزي رفح به رغم فشارهاي شديد طرفين آمريكايي و صهيونيستي تاكيد كرد: اين تصميم بيانگر اراده آزاد و حاكميت مصر بر گذرگاه مرزي رفح است.

 

نخست وزير دولت منتخب فلسطين همچنين تصريح كرد: اقدام اخير مصر نشانگر بازگشت آن به جايگاه استراتژيك خود در حمايت از مسأله فلسطين بود و ملت مصر كه هرگز شريك جرم محاصره غزه نبودند، بلكه اين رژيم مصر بود كه در اين مسأله مشاركت داشت، امروز زمام امور را به دست گرفته و ديگر حاضر به اجراي ديكته‌هاي طرف‌هاي ديگر نيست.

 

منبع: فارس

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا
بستن